Dudak Kalınlaştırma

Dudak kalınlaştırmada hedef nedir?

 • Dudaklarınız yapısal olarak ince olabilir veya ilerleyen yaşınızla birlikte dudaktaki yağ dokusunun azalmasıyla dudaklarınız bir miktar daha ince gözükebilir, dolgunluk ve diriliğini kaybedebilir.
 • Bu durumlarda amaç doğal görünümü bozmadan dudak kalınlaştırma yapmak ve konturlarını daha belirgin hale getirmektir.
 • Kendi vücudunuzdan alınan yağ ile veya hayalüronik asit içerikli özel dolgu maddelerinin dudağa enjekte edilmesiyle daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak kalınlaştırmada hangi dolgu maddeleri kullanılıyor?

 • Hastanın kendi vücudundan alınarak hazırlanan dolgu maddeleri
 • Labaratuvarda hazırlanmış özel enjektörler içerisinde bulunan sentetik hyaküronik asit  içerikli dolgu maddeleri.

Dudak kalınlaştırma işleminden sonra şişlik ve morluklar ne kadar zamanda kayboluyor?

 

20 Responses

 1. Etki süresi ne kadardır? Kalıcı mı geçici bir çözüm müdür?
  • Avatar Melike Erdim
   Merhabalar, Dudak dolgunlaştırmak için hyaluronik asitli dudağa özel olarak üretilmiş dolgu maddelerini kullanıyoruz. Bu dolgu maddeleri ortalama 8-10 ay kadar bir etki süresine sahiptirler.
 2. Avatar gözde
  24 yaşındayım. yüzümde şikayetçi olduğum iki bölge var. Kemerli burnum ve ince dudaklarım. Burun ameliyatı ile aynı anda dudak kalınlaştırma yapılır mı?
  • Avatar Melike Erdim
   Merhabalar, Burun ameliyatı sırasında ister sentetik dudak dolgu maddeleri ile isterse yağ enjeksiyonu yapılmak suretiyle dudak kalınlaştırmak mümkündür.
 3. Avatar janset
  dudağıma 9 ay önce silikon yaptırdım. Ama hala ince geliyor bu yöntemle biraz daha kalınlaştırmam mümkün mü yoksa silikon olduğu için zararlı mı?
  • Avatar Melike Erdim
   Merhabalar, Sıvı silikon enjeksiyonu yapılmıyor. Dudak doldurmak için kliniğimizde dudak için tasarlanmış hyaluronik asit içeren dolgular kullanıyoruz. Bir kez hayaluronik asitli dolgu yapıldığında dudağınızı biraz daha kalınlaştırmak için tekrar hyaluronik asitli dolgular kullanabiliriz. Size yapılan ürünün sıvı silikon olmadığını düşünüyorum ancak en doğru bilgiyi doktorunuzdan öğrenebilirsiniz ve uygun görürse dudağınıza ilave dudak dolgusu yaptırabilirsiniz.
 4. Melike Erdim Melike Erdim
  Dudak veya yanak dolgusu gibi uygulamalardan sonra birkaç gün süre ile şişlik veya morluk olabilir. Morluk olmaması için doğu işleminden 1 hafta önce aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların bırakılması, işlemden sonra buz uygulanması gibi bazı önerilerimiz olmaktadır.
 5. Avatar polyanna
  Bu uygulamanın fiyatını öğrenebilir miyim?
  • Avatar Melike Erdim
   Merhabalar, İnternet ortamında fiyat bilgisi veremiyoruz. Ayrıntılı bilgi almak için 02163478708 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler.
 6. Melike Erdim Melike Erdim
  Dudak kalınlaştırmak için kullanılan rujlar çok kısa süre ve çok sınırlı bir kalınlaşma sağlarken dudak dolguları ile daha uzun süre ve istenilen miktarda dudak kalınlaştırmak mümkündür.
 7. Avatar hatice
  Hastanın dokularından alınan dolgunlaştırıcı maddeler nedir? Hangi bölgelerden alınır?
  • Avatar Melike Erdim
   Merhabalar, Dudak doldurmak için hazır dolgu maddeleri yerine kişinin kendi vücudundan doku alınması tercih edildiğinde en sık yağ dokusu kullanılır. Vücudun en sık karın, basen ,bel gibi kısımlarından olmak üzere alınan yağ dokusu dışında, mevcut yara izlerinden hazırlanabilen dermiş greftleri de dudak kalınlaştırmakta kullanılabilmektedir.
 8. Avatar defne
  Dolgular erir mi?
  • Avatar Melike Erdim
   Merhabalar, Geçici dolgu maddeleri yanında kalıcı dolgu maddeleri de mevcuttur. Ancak kliniğimizde hayaluronik ait içeren geçici dudak dolgu maddeleri kullanılmaktadır.
 9. Avatar sormazsam olmaz
  Kişinin kendine alışma süreci olacağı kadar farklılık oluyor mu? Yüzde rahatsızlık veren bir durum oluşur mu?
  • Melike Erdim Melike Erdim
   Dudak dolgusu yapılırken abartıdan uzak durulursa istenmeyen bir durum olasılığı azalır. Dolgu yapıldıktan sonra 2-3 gün süre ile bir şişlik olabilir o şişlik geçinde dudak dolgusu ile natürel sonuçlar mümkündür.
 10. Avatar güliz
  Anestezi uygulanıyor mu? Ne kadar sürüyor ve günlük hayatıma devam edebiliyormuyuz hemen?
  • Avatar Melike Erdim
   Merhabalar, Dudak dolgusunu muayenehane ortamında lokal anestezikli krem uygulaması ile gerçekleştiriyoruz. Lokal anestezikli krem sürüp ortalama 20 dakika bekledikten sonra dudak dolgsusunu yapıyoruz. Dudak dolgusu işlemimiz 5-10 dakikada bitmiş oluyor. Sonrasında şişlik ve morluk oluşumunu azaltmak için buz uygulaması yapıyoruz.
 11. Avatar aydan
  Dudak dolgusunda nelere dikkat edilmelidir?
  • Avatar Melike Erdim
   Merhabalar, Dudak dolgu uygulamalarında bence en önemli unsurlar kullanılan ürün ve uygulama tekniğidir. Dudak dolgusu yapılırken bence abartıdan uzak ve kademeli olarak dudak kalınlaştırılmalı, tek seferde çok fazla hacim vererek dudağa çok şiş bir görüntü verilmemelidir.

Yorum yapın

Call Now Button