Lazer Epilasyon

soprano-ice

soprano-ice

Lazer Epilasyon Nasıl Bir Tedavidir?

Kıl kökünün gelişimi 3 farklı fazdan oluşur. Vücutta kıl kökleri bu gelişim fazlarını farklı dönemlerde yaşar. Lazer ışınları özellikle büyüme fazındaki (anagen) kıl kökleri üzerinde etkili olmaktadır. Kıl köküne ulaşan lazer ışını, kıl kökünde bulunan ve kıla rengini veren melanin tarafından emilir. Işık enerjisi ısı enerjisine dönüşür ve oluşan bu ısı da kıl kökünü tahrip ederek yeni kıl uzamasına engel olur. Böylece büyüme fazındaki (anagen) kıllar yok edilmiş olur.
Vücuttaki tüyler değişik dönemlerde büyüme ve dinlenme fazına girdiği ve lazer uygulamasından aktif fazdaki kıllar etkilendiği için lazer epilasyonlar ortalama 6- 8 seans sürer.

Neden Lazer Epilasyon Yaptırıyoruz?

 • İstenmeyen vücut kıllarından kurtulmak için en kesin çözüm yoludur.
 • Lazer epilasyon sadece kozmetik amaçlı değil, batık ve kıl dönmesi durumlarında da yapılmaktadır.
 • Lazer epilasyon uygulamasının kıllar beyazlamadan daha erken yaşlarda yaptırılmasında fayda vardır çünkü beyaz ve gri kıllarda lazer epilasyon etkili olmaz.
 • Lazer epilasyon uygulaması ciltteki batık ve gözenekli görünümün düzelmesini sağlar.

Soprano ICE (Buz) İle Lazer Epilasyon Tedavisi Güvenilir Bir Yöntem Midir?

Soprano ice (buz) lazer, soprano ütüleme lazer teknolojisinin en üst versiyonudur. Kontak soğutması eski modellerine göre - 3 dereceye kadar soğutuyor, tedavi başlığı uygulama esnasında buz tutacak kıvama kadar geliyor, tedavi seans süreleri tüm vücut için ortalama 45 dakika sürüyor. Bu soğutma özelliği sayesinde leke ve yanık riski minimuma iniyor. Koyu tenlilerde de uygulama yapılabilmekte ancak koyu tenli hastalarda olası leke riskini azaltmak için için yine de doz ayarı yapılması önerilmektedir.
Ayrıca soprano diyot lazerler yüz bölgesinde özellikle tercih edilen lazerlerdendir çünkü alexandirite lazerler ve IPL vücut tüylenmelerinde çok başarılı olmasına rağmen yüz bölgesinde yüksek oranda tüylenmede artış ve yayılmaya sebep olabilirler. Bu nedenle de kişinin yüzünde kalın tüyler varsa genellikle soprano ICE ( buz lazer) gibi diyot lazerler ya da Nd:YAG lazer tercih edilmelidir.
Soprano ICE( buz lazer) Amerika İlaç ve Gıda Sanayi tarafından sağlığa zararsız olduğu kanıtlanmış ve FDA onayı almıştır.

Lazer Epilasyon Kılları Nasıl Yok Eder?

Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile (soprano ICE ) lazer epilasyon cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. Böylece istenmeyen tüylerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyonun Kaç Seans Süreceği Neye Göre Değişir?

 • Kişinin ten rengi (koyu tenli kişiler fazla sayıda seans gerektirir)
 • Açık ten rengi olup kılları siyah olan hastalar daha kısa sürede sonuç almaktadır.
 • Tedavi edilen kılın rengi (açık renkli tüyler daha fazla seans gerektirir)
 • Tedavi edilen bölge ( kol ,üst bacak, sırt ve yüzde daha fazla seans gerekmektedir.
 • Bazen tedaviye yanıtsızlık görülebilir.
 • Tüy yoğunluğu (Genetik olarak yoğun kıllanması olan kişilerde daha fazla seans gerekebilir)
 • Hormon durumu (polikistik over gibi hormonal problemi olan kişilerde önce hormonal tedavi yapılmasını öneriyoruz)
 • Ergenlik dönemi ve yirmili yaşlarda tüylerin azalması için daha fazla seans gerekir.

Soprano ICE (Buz) Lazer İle Kaç Seans Gereklidir?

Öncelikle lazer epilasyon yaptırmanın bir tedavi süreci olduğu unutulmamalıdır. Eğer hormonal bir problem yoksa Soprano ICE (Buz) lazer teninizin 2 ton koyusu olan kıl köklerinizi görür ve ortalama 6 seansta %80-%90 sonuç sağlar. Ancak tamamen tüysüz kalma durumu beklenmemelidir. Kalan tüylerin renkleri ve kalınlıkları azalır. Bazı hastalarda seyrek idame seansları yapılabilir.
Seans aralıkları yüz bölgesi için 4 hafta, vücut için 6 haftadır. Bu seans aralıklarına uyulduğu takdirde çok daha iyi sonuç alınacaktır.

Lazer Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyondan en az iki hafta önce ağda, cımbız, iğneli epilasyon ve epilatörlerin kullanılması bırakılmalıdır çünkü bu yöntemler lazer epilasyonun etkileyeceği kıl kökünü ortadan kaldırır. Seans aralarında ihtiyaç duyuldukça jilet ve tüy dökücü kremler rahatlıkla kullanılabilir.
Lazer uygulamasından bir gün önce tüylerin jiletle alınmasını öneriyoruz çünkü işlemden hemen önce jilet yapıldığında ciltte kızarıklık ve hassasiyet yapabiliyor.
Soprano ICE (buz) lazer koyu tenlere uygulanabilir. Ancak yine de yeni güneşlenmiş ciltte istenmeyen yanıklar ve lekelenme riski mevcuttur. Bu sebeple epilasyondan en az 2 hafta öncesinde güneşlenilmemeli, solaryuma girilmemeli ve bronzlaştırıcı kremler kullanılmamalıdır.

Lazer Epilasyon Seansı Sırasında Ağrı Acı Hissedilir Mi?

Soprano ICE (Buz) lazerin başlığındaki Dualchill contact cooling(soğutucu) özelliği ile tedavilerin çok daha acısız ve ağrısız ve geçmesini sağlamaktadır.

Soprano ICE (Buz) Lazer İle Epilasyon Yaptırdıktan Sonra Güneşe Çıkabilir Miyiz?

Soprano ICE (Buz) lazer dört mevsim uygulama imkanı sunar. Epilasyonunuzu yaptırdıktan 10 ila 15 gün sonra güneşe çıkabilirsiniz. Tatile gitmeden 2 hafta öncesine kadar lazer epilasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

8 Responses

 1. Merhaba. Soprano ice buz lazerinden 10 gun sonra guneslenmek mumkun mu? Leke yanik vs sorunlar olusur mu?
  • Melike Erdim Melike Erdim
   Nermin hanım genel olarak lazer epilasyon yaptıran hastalarımıza 10-15 gün sonra tatile gidebileceklerini ama 50 faktörlü güneş koruma kremleri kullanmalarını ve güneşlenmekten kaçınmalarını söylüyoruz. İyi günler..
 2. Merhaba. Benim polikistik over sendromum var bir süredir doğum kontrol hapı kullanıyorum 4 ay dozu yetmeyince son 1 aydır daha yüksek dozlu ilaca başladım. Buz lazeri denemek istiyorum özellikle yüz bölgemde yanak bölgesi için. İşe yarar mı acaba leke durumu nasıl? Başlamamın sakıncası var mı? Teşekkürler:)
  • Melike Erdim Melike Erdim
   Polikistik over sendromunda lazer epilasyon başarısı düşer. Ancak tedavi oluyor iseniz lütfen kadın doğum doktorunuza danışın eğer o uygun zaman olduğunu düşünüyor ise buz lazer yapılabilir. Buz lazer bir diyot grubu lazerdir ve yüz kıllarında kullanılabilir. Her lazerde özellikle koyu tenli kişilerde leke riski maalesef vardır. Bu yüzden önce cilt ve kıl tipinizin değerlendirilmesi uygun olacaktır. İyi günler dilerim.
 3. Paket lazer epilasyon fiyatlariniz nedir yada bölgelerin fiyatlari nelerdir
  • Melike Erdim Melike Erdim
   Tuğçe hanım , tüm bacak , genital ve koltuk altı seans ücretimiz350 tl dir. Ayrıntılı bilgi veya randevu için asistanım Fatoş Hanıma 05304042170 den ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim…
 4. Lazer epilasyona gittiğim yer bikini bölgem yoğun olduğu İçin buz lazer epilasyonun görmeyeceğni söyledi ve alexandrite yapmamı söyledi. Bu doğru mu?
  • Melike Erdim Melike Erdim
   Kıl yoğunluğunun fazla olması buz lazer epilasyon için bir engel teşkil etmez. Sadece daha fazla seans gerekebilir. Ayrıntılı bilgi için asistanım Fatoş hanıma 05304042170 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim

Yorum yapın