Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

Dudak estetiği , güzel dişler ile beraber güzel gülüş için önemli bir unsurdur. Dudaklar genetik olarak ince olabilir veya ilerleyen yaşla birlikte dudaktaki yağ dokusunun azalıp hacim kaybetmesiyle bir miktar daha ince gözükebilir, dolgunluk, sıkılık ve diriliğini kaybedebilir. Genlerimiz ne kadar iyi olursa olsun yaş ilerledikçe dudaklarımızda yaşlanma belirtileri görülebilir. Dudak dolgusu ile bunun önüne geçebiliriz.

Dudaklarda yaşlanma belirtileri nelerdir ?

  • Dudakların incelmesi
  • Üst dudak üstü veya alt dudak alt kenarlarda dikey çizgiler
  • Ağız köşesinden aşağıya inen çizgiler
  • Ağız köşelerinde sarkma

Dudak dolgusu ile neler yapılabilir ?

  • Dudak dolgunlaştırıp, kalınlaştırılabilir.
  • Üst ve alt dudakta var olan orantısızlıklar giderilebilir.
  • Dudak kontürü belirginleştirilebilir.
  • Dudak çevresindeki dikey çizgiler azaltılabilir.
  • Ağız köşesinden çeneye inen çizgiler azaltılabilir.

Hyalüronik asit nedir ?

Dudak dolgusu yapmak için dudağa özel olarak geliştirilmiş hyalüronik asit içerikli dudak dolgu ürünlerini kullanmaktayız. Hyalüronikasit, insan vücüdunda her bir hücrede ve birçok canlıda bulunan doğal bir şekerdir. Hyalüronik asit vücutta üretilen cildimiz için olmazsa olmaz bir maddedir. Cilt içinde, kaslarda, kemiklerde bulunan hyalüronik asit yaşlanma sürecinde zamanla azalmaya başlar.

Dudak Dolgusu nasıl uygulanır ?

Dudak Dolgusu öncesi hasta ile ayrıntılı bir görüşme yapılır. Dudakların şekli hasta ile birlikte değerlendirilerek alt ve üst dudağa ne kadar dolgu verilmesi gerektiğine karar verilir. İşlem öncesinde ağrı hissedilmemesi için dudaklara anestezik krem sürülüp 15-20 dakika beklenir, sonrasında enjeksiyon işlemine geçilir. Yumuşak, jel kıvamında sadece dudak için özel üretilen hyalüronik asit içerikli dolgu kontrollü olarak enjekte edilir.

Dudak Dolgusu sonrası nelere dikkat etmeliyiz ?

Dudaklarımız vücudumuzun en ince ve hassas bölgesidir bu nedenle işlemden sonra dudaklarda geçici olarak şişlik ve morluk oluşabilir. Dudak dolgusundan sonra 1 gün ruj sürmemeniz 2 hafta süreyle sauna ve solaryuma girmemeniz iyi olacaktır.

Daha detaylı bilgi için melikeerdim.com/dolgu-uygulamalari adresini ziyaret edebilirsiniz.

0 Responses

  1. […] Dudak dolgusu, kişinin kendi yağı veya çeşitli dolgu materyalleri kullanılabilse de günümüzde en yaygın olarak hyaluronik asit içeren geçici dolgu maddeleri kullanılarak uygulanır. […]

Yorum yapın

Call Now Button