bigtitted lesbians grinding their pussies.freeporn asiansexdiary lesbian babes open up their deep butt holes and shag long dildos.uporn

Meme Büyütme (Göğüs Büyütme)

Göğüsler kadın vücudundaki en önemli estetik ögelerden biridir. Çağımızda dış görünüşün  artan önemi ve teknolojik ilerlemelere paralel olarak tüm estetik müdahaleler artmış ve silikon meme protezleri ile yapılan meme büyütme ameliyatları da bayanların en sık tercih ettiği operasyonlardan biri haline gelmiştir.
Kadın memesinin gelişimi 9- 14 yaşlarında başlar ve memeyi oluşturan süt bezlerinin, bağ doku ve yağ dokusunun gelişimi genetik ve hormonal faktörlerin etkisi altında tamamlanır.
Gelişme dönemi sonrası, göğüslerin büyüklüğü hastanın kendisini mutlu edecek boyutlara ulaşmamış olabilir.
Ya da gelişimsel olarak memelerinin büyüklüğünden mutlu olan bir kadın ilerleyen yaş, kilo alıp - vermeler veya doğum ve emzirme dönemleri sonrasında memelerinin dolgunluğunu kaybetmesinden, içi boşalmış ve yumuşamış bir görünüm kazanmış olmasından mutsuz olabilir.
Bu durumlarda; 19-20 yaşını geçmiş ve ameliyata engel her hangi bir durumu olmayan kadınlarda silikon implantlar (meme protezleri)  ile meme büyütme operasyonu yapılabilir.
Günümüzde, meme büyütme için geçerli, en kalıcı ve güvenilir yöntem protez konularak yapılan meme büyütme ameliyatlarıdır. Ameliyat öncesi ilk muayene esnasında, hastanın mevcut meme dokusu, memede sarkıklık olup olmadığı, göğüs duvarı yapısı ve çapı değerlendirilir. Hastanın beklentileri ve yukarıda belirlenen özellikler ışığında; hastanın ameliyat için uygun bir aday olup olmadığı, konulacak protezin tipi ve büyüklüğü, bu protezin yerleştirileceği plan ve yapılması planlanan kesinin yerine karar verilir. Eğer meme küçüklüğü ile birlikte sarkıklıkta varsa meme protezi ile göğüsler büyütülürken aynı anda meme dikleştirme ve toparlama da yapılır.

Meme ameliyatları  genel anestezi ile yapılmaktadır. Ameliyatlar yaklaşık 1,5 – 2 saat sürmektedir. İçi silikon jel ile dolu olanlar veya içi serum fizyolojik (tuzlu su) ile dolu olanlar olmak üzere iki tip meme protezi mevcuttur. Her iki tip meme protezinin de dış yüzeyi silikon materyalinden oluşmaktadır. Geometrik şekilleri yuvarlak veya damla şeklinde olabilen protezlerin yüzeyi, düz veya pütürlü olabilir. İlk muayene sırasında doktorunuz sizin istekleriniz ve mevcut meme dokusu ve göğüs duvarınızı da dikkate alarak sizin için en uygun tip ve boyutta proteze karar verecektir.

Meme büyütme ameliyatlarında, protezi yerleştirmek üzere yapılan  kesi 3 farklı yerden yapılabilir:

1) Meme altı kıvrımından
2) Meme başı çevresinden
3) Koltuk altından

Kesinin yeri; hastanın isteklerine ve anatomisine, konulacak protezin tipi ve boyutuna ve cerrahın tercihine göre farklılık gösterebilmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatlarında protez ya hemen meme dokusunun altına (subglandüler) ya da meme dokusunun altında olan kasın altına (subpektoral ya da dual plan) konulabilmektedir.
Protezin yerleştirileceği  plan seçilirken hastanın mevcut meme dokusu ve deri kalınlığı, memede sarkıklık olup olmadığı ve hastanın kişisel tercihleri önemlidir. Özellikle memede sarkıklık durumunda yapılacak ayrıntılı muayene ve ölçümler sonucunda bu sarkıklığın derecesine göre sadece protez ile düzeltilip düzeltilemeyeceği belirlenir. Eğer memede sarkma problemi varsa silikon protez ile meme büyütülürken aynı anda meme dikleştirme ve toparlama ameliyatı da gerçekleştirilir.

Ameliyattan sonra küçük bir pansuman yapılır ve hastaya sutyen giydirilir. Bu ameliyattan sonra aynı gün eve dönülebilir ya da doktorunuz bir gece hastanede kalmanızı isteyebilir. Hastalar genellikle bir kaç gün içinde işlerine dönebilmektedirler ancak 3 hafta süreyle ağır eşya kaldırılmaması ve özellikle ilk günlerde kolların yukarıya kaldırılmaması önerilmektedir.

Meme protezleri güvenli midir?

 • Uzun yıllar boyunca meme protezlerinin meme kanserine ya da otoimmun bir hastalığa yol açıp açmadığını araştıran çalışmalar dünyanın saygıdeğer üniversiteleri tarafından yapılmış ve meme protezleri ile bu hastalıklar arasında bir ilişki saptanmamıştır.
 • Silikon alerjisi çok nadir görülen bir durumdur o yüzden meme protezleri bu materyalden yapılmıştır. Hatta silikon günlük hayatta sıkça kullanılan kozmetiklerde, ilaçlarda, yiyeceklerde ve hatta içtiğimiz su ve sütte bile bulunan bir maddedir.
 • Meme protezlerinin markaları çok önemlidir. Ameliyat öncesinde doktorunuzla görüşmeniz esnasında hangi marka protez konulacağı hakkında bilgilendirilirsiniz ve ameliyat sonrası protezin seri numaralarının da olduğu protez kartlarının size verilmesini istemelisiniz.

Meme büyütme ameliyatları için minimum yaş nedir?

 • Meme büyütme ameliyatları için en azından ergenlik dönemi bitmiş ve meme gelişimini tamamlamış ve en azından 2 yıldır memenin artık büyümediği gözlemlenmiş olmalıdır. Yaklaşık olarak 19-20 yaşından sonra bu ameliyat gerçekleştirilebilir.

Meme büyütme ameliyatından sonra hamile kalmak ya da süt vermek mümkün müdür?

 • Meme protezlerinin varlığı hamilelik ya da emzirme için bir engel oluşturmaz. Ancak ameliyattan sonraki iyileşmenin tamamlanabilmesi açısından ameliyattan sonraki 6 ay içinde hamile kalınmaması önerilir.

Ameliyattan sonra ne zaman spor yapabilirim?

 • Her tür sportif aktivitenin 2 hafta süreyle durdurulması gereklidir. Bu süreden sonra yürüyüş gibi hafif egzersizlere başlanılabilir. Özellikle kas altı protez konulan hastalar, 6-8 hafta süreyle üst beden ve kol hareketlerini içeren ağır egzersizlerden kaçınmalıdırlar.

Ameliyat sonrası dönemde ortaya çıkabilecek istenmeyen durumlar nelerdir?

 • Her ameliyatta ortaya çıkabilecek kanama ve enfeksiyon riski meme büyütme ameliyatları için de geçerlidir. Eğer enfeksiyon görülürse bir süre antibiyotik tedavisi görmeniz gerekir. Antibiyotik tedavisine yanıt alınamaması durumunda protezin çıkarılması gerekebilir. Meme protez ameliyatlarında en önemli komplikasyon kapsül kontraktürüdür. Normalde meme protezini vücut kapsül denilen bir kabukla çevreler. Çok küçük bir yüzdede bu kabuk kalınlaşarak meme protezini sıkıştırarak protezin şeklini deforme edebilir. Bu duruma kapsül kontraktürü adı verilir ve yeni bir ameliyatla bu kapsülün çıkartılması ve nadir de olsa protezin değiştirilmesi gerekebilir.

Meme protezleri meme derisinde çatlaklara yol açabilir mi?

 • Bu komplikasyon teorik olarak mümkün olmakla birlikte; plastik cerrahlar meme protezinin boyutunu seçerken hastanın vücut yapısına ve meme derisinin elastikiyetine uygun protez seçtiği için nadir görülmektedir.

Meme büyütme ameliyatlarından sonra meme başında his kaybı olur mu?

 • Meme büyütme ameliyatlarından sonra kalıcı his kaybı görülme riski % 1 civarındadır, bu oran meme ucu altından yapılan girişlerde bir miktar daha yüksektir. Çoğunlukla ameliyattan sonraki erken dönemde görülen his kaybı ya da aşırı duyarlılık birkaç ay içinde normale döner.

Masajla ya da kullanılan bazı ilaçlar ile meme büyütmek mümkün müdür?

Masaj yaparak göğüslerin büyütülmesi mümkün değildir. Yine hastalarımızın çok sık sorduğu bir soru olan ilaçlar ya da kremlerle de meme büyütülemez. Meme büyütmek için kontrolsüz olarak satılan ilaçlar göğüslerinizi büyütmeyeceği gibi meme ve vücut sağlığınızı tehlikeye atabilirler. Bu nedenle kullanımlarını kesinlikle onaylamak mümkün değil.
Meme büyütme konusunu düşünen kadınlara önerimiz; silikon implantlar ile yapılan meme büyütme operasyonlarıdır.

Meme büyütme ameliyatlarında SGK dan yararlanılabilir mi?

Meme büyütme operasyonu bir estetik müdahaledir ve SGK tarafından karşılanmaz.

Meme büyütmek için vücuttan yağ alınabilir mi, silikonsuz göğüs büyütmek mümkün mü?

Meme büyütme de son yıllarda yağ enjeksiyonları tekrar kullanılmaya başlanmıştır. Yağ enjeksiyonları daha sınırlı ve küçük miktarlarda büyütme yapmaya imkan tanır ve vücuttan liposakşın ile alınan yağ memeye aktarılır. Ancak aktarılan bu yağların zamanla bir miktar kaybedilmesi beklenmelidir.

Silikon implantla meme büyütme yaptırdıktan sonra mamografi incelemesinde sorun yaşanır mı?

Meme protezi yaptıran hastaların rutin meme takipleri, mamografi ve ultrasonografileri bu konuda deneyimli hekimler tarafından sorunsuz bir şekilde yapılabilir.

 

48 Responses

 1. nilaykapmaz
  Ameliyattan sonra operasyonun izleri dışardan belli olur mu? Bikini giyebilir miyim rahatça?
  • Melike Erdim
   Ameliyat sonrası yaklaşık 4.5 cm lik bir iz meme alt katlantısında yada areola denilen kahverengi yuvarlak ksımın beyaz derile bileşkesinde kalabiliyor. Bu izler zaman içinde soluyor ve bikininizden gözükmüyor.
 2. şehnaz
  Meme büyütme istiyorum. 178 boyum kilom 50 gögüs olcum 70. kilo alırsam değişim olur mu?
  • Melike Erdim
   Merhaba Şehnaz Hanım, Kilo aldığınızda memenin içindeki yağ dokusunda da bir miktar artış olur ancak bu atrış çoğunlukla çok küçük miktarlardadır.
 3. Arzu
  Boyutunu biz ayarlayabiliyor muyuz? Siz beden ölçülerine göre mi karar veriyorsunuz?
  • Melike Erdim
   Meme implantlarında boyutu seçerken hastanın istekleri de göz önünde olmak kaydıyla vücuduna uyumlu protez seçilmelidir.
 4. sedef
  Spor yapmayı seviyorum.30 yaşındayım göğüslerim küçük görünüyor. Operasyondan sonra ne zaman spor yapabilirim ne zaman ağırlık kaldırabilirim?
  • Melike Erdim
   Ameliyatdan 2-3 hafta sonra koşu bandı, yürüyüş gibi sporları yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak göğüs kaslarınızı kullanmanızı gerektiren üst beden egzersizleri 6-8 hafta sonra yapabilirsiniz.
 5. Zeliha
  Merhaba Melike Hanım, 28 yaşındayım bu zamana kadar göğüelerim hep küçüktü büyütmek istiyordum bir kaç yıl önce. Annem çocuk olunca süt gelir büyür şişer derdi. Ama hala istediğim gibi değil. 5 aylık çocuğum var emzirme dönemindeyim.Meme büyütme süt verme döneminde yapılabilir mi?
  • Melike Erdim
   Merhaba Zeliha Hanım, Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hormonal değişikliklerin etkisi ile göğüslerinizde büyüme olur. Ancak bu dönemler bitip hormonlarınız hamilelik öncesi duruma geldiğinde ve özellikle doğum kilolarınızı verdiğinizde göğüsleriniz tekrar küçülür ve hatta bazı kadınlarda hamilelikten önceki haline göre daha da küçük olabilirler. Göğüs büyütme ameliyatları süt verme döneminde yapılmaz. Süt vermeniz bittikten 6 ay sonra büyütme ameliyatı yapılması daha uygun olacaktır.
 6. meraklı
  Kas altına yerleştiriliyo sanırım protez. Peki kas altı protezde kolda güç kaybı olur mu?
  • Melike Erdim
   Silikon implantlar direk meme dokusu altına, meme dokusunun altındaki kas veya kas zarı altına konulmaktadır. Eğer meme büyütülmesini isteyen kişide meme dokusu kalınlığı yeterli ise protezi meme altına eğer yetersiz ise kas altına yerleştirmekteyiz. Kas altına protez konulması kolda güçsüzlüğe yol açmaz. Kas altı protez sadece profosyonel sporcular için önerilmez.
 7. Nuray
  Merhaba, meme büyütme ameliyatı nasıl yapılıyor? Vücudumuzdan mı alıyorsunuz?
  • Melike Erdim
   Merhaba Nuray Hanım, Meme büyütme ameliyatlarında vücudunuzdan alınan yağ ile sınırlı büyütmeler yapmak mümkündür. Ancak ben kişisel olarak silikon implantlar ile yapılan meme büyütme ameliyatlarını tercih etmekteyim. Memeye yapılan sentetik dolgu uygulamalarını kişisel
 8. Serap
  Silikon jel implantlar tehlikelidir ve çeşitli hastalıklara sebep olur diyorlar doğru mu?
  • Melike Erdim
   Silikon implantlar 1964 den beri kullanılmaktadır. Silikon protezlerin meme kanseri yada çeşitli romatizmal hastalıklara yol açtığı iddiaları olmuş ancak yapılan bilimsel çalışmalarda bu iddialar çürütülmüştür .Silikon implantlarda kullanılan protezin markası önemlidir. Ben kişisel olarak Amerikan FDA onaylı silikon implantları kullanmaktayım.
 9. cemile
  Goguslerim cok kucuk yasim 27 rvliyim ve evliligime yansiyor kendimi iyi hissetmiyorum tabiki bu benim kendimle olan problemm fakat mutsuzum oldukca kucuk hic yok fiyat istiyorum ve ne kadar suruyor bu islem
  • Melike Erdim
   Merhaba Cemile Hanım, Size daha iyi yardımcı olmak adına aşağıdaki iletişim adreslerinden 10:00-17:00 saatleri arasında bize ulaşabilir, soru ve randevu taleplerinizi bize iletebilirsiniz. Dilerseniz numaranızı bize iletebilir bizim sizinle irtibata geçmemizi sağlayabilirsiniz. İyi akşamlar diliyoruz. web sitesi: melikeerdim.com Telefon: +90 216 347 87 08 Cep Telefonu: +90 530 404 21 70 E-mail: melike@melikeerdim.com Adres: Bağdat Caddesi 125\13 Emre Apartmanı Feneryolu / İstanbul
 10. Emel
  Benim göğüslerimin biri diğerine göre küçük . Bunun için rahatsız oluyorum . yöntem ne olur, ameliyat mı yoksa başka bir şey mi? önerilerinizi bekliyorum.
  • Melike Erdim
   Merhaba Emel Hanım, Göğüslerde asimetri çok sık karşılaşılan bir durumdur. Minimal asimetrilerde herhangi bir müdahale gerekmezken asimetri büyüdükçe kişiyi rahatsız edecek boyutlara ulaşabilir bu durumda operasyon düşünülmelidir. Yapılacak operasyona kişinin muayenesi ile karar verilir. Bazen tek memeye büyütme yapılır, bazen her iki meme büyütülürken bir memeye daha büyük diğerine daha küçük protez konulabilir. Bazen büyük olan meme aynı zamanda sarkmış olur, bu durumda bir memeye küçültme ve dikleştirme diğerine protez gibi çok değişik ameliyat seçenekleri söz konusu olabilmektedir.
 11. dilan_hepses
  Ameliyat olanların yorumlarını okudum bazı yerlerden. Özel sütyen takılıyormuş. Bu sürekli olacak bir şey mi?
  • Melike Erdim
   Merhaba Dilan Hanım, Meme operasyonundan sonra 8-12 hafta süre ile sporcu sütyeni giyilmesini öneriyoruz. Ancak sonrasında hasta kendi istediği sütyeni kullanabiliyor.
 12. Özlem
  Göğüs büyütme ameliyatı fiyatları neye göre değişir?
  • Melike Erdim
   Merhaba Özlem Hanım, Göğüs büyütme ameliyat ücretleri ameliyatın yapıldığı hastaneye, kullanılan protezin markası ve tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.
 13. aysel
  Merhaba, tam 12 kilo verdim. sizce göğüs büyütme mi yoksa dikleştirme mi ? Bir türlü karar veremiyorum …
  • Melike Erdim
   Merhaba Aysel Hanım, Kilo verme sonucu göğüslerde hacim kaybı olurken memede değişik oranlarda sarkma olabilir. Memedeki sarkma derecesine göre bazen sadece silikon implant ile yapılan meme büyütme ameliyatı yeterli olurken bazen de meme büyütme ameliyatına ilaveten dikleştirme operasyonu da gerekmektedir. Plastik cerrahınız sizi muayane ettiğinde sizin için hangi yöntemin gerekli olduğunu size anlatacaktır.
 14. gamze
  Meme protezi mamaografiyi olumsuz etkiler mi?
  • Melike Erdim
   Merhaba Gamze Hanım, Memede silkon implant olması memenin radyolojik incelemeleri için sorun oluşturmaz. Sadece hastanın tetkiki yapan radyoloğu memsinde implant olduğu hakkında uyarması gerekmektedir.
 15. tijen
  Sarkık göğüslerin düzeltilmesinde protez kullanılır mı?
  • Melike Erdim
   Merhaba Tijen Hanım, Sarkmış memeleri düzeltmek için implantlar iki şekilde kullanılmaktadır. <ul> <li>Eğer sarkma miktarı çok belirgin değilse sadece meme implantları ile meme büyütme sarkmayı düzeltebilir </li> <li>Özellikle hamilelik sonrası ve belirgin kilo kayıplarından sonra rörülen içi boşalmış hissi veren göğüslerde silikon implantlar ile memeye hacim kazandırılırken aynı anda yapılan dikleştirme operasyonu ile memedeki sarkma düzeltilebilir.</li> </ul>
 16. nesrin
  Merhaba 19 yaşındayım. Gögüslerim çok küçük büyütmek istiyorum. Yaşım sorun olur mu?Biraz daha beklemeli miyim?
  • Melike Erdim
   Merhaba Nesrin Hanım, Göğüs büyütme ameliyatlarını 19-20 yaşından sonra yapabiliyoruz.
 17. senem
  26 yaşında 2 çocuk annesiyim. Emzirme döneminden sonra goguslerimin içi tamamen boşaldı gogsum kalmadı ne yapmalıyım sizce bitkisel yollarla mi yoksa ameliyatla mi tedavi olmalıyım.
  • Melike Erdim
   Merhabalar, Emzirme dönemlerinden sonra doğumda alınan fazla kilolarda gidince genellikle tablo sizin anlattığınız gibi göğüslerin içinin boşlaması ve sarkma şeklinde olmaktadır. Bu durumda eğer emzirmeniz bitmiş ve üzerinden 3- 6 ay gibi bir süre geçmiş ise silikon implant ile meme büyütme ameliyatı yapılıp memeye kaybettiği hacim yeniden kazandırılır. Aynı zamanda memede sarkma çok ileri durumda ve silikon ile toparlanamayacak düzeyde ise meme büyütme ile birlikte dikleştirme de yapılabilir. Memeyi büyütmek için ne yazık ki bitkisel veya ilaçlı herhangi bir yöntem yoktur. Bu durumdan çok rahatsız iseniz meme büyütme ameliyatı hakkında ayrıntılı bilgi almak için bir Estetik Plastik Cerraha muayene olmalısınız. İyi günler….
 18. Leyla
  Merhaba Göğüs büyütme ( ve belki beraberinde dikleştirme) ve karın germe ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum. Bu iki ameliyat aynı anda yapılabiliyor mu? 2 ameliyatın aynı anda olmasıyla birlikte iyileşme süreci ve ağrı durumları nasıl olur? Sizin öneriniz nedir ( aynı zamanda mı, ayrı zamanlarda mı yapılmalı)?
  • Melike Erdim
   Merhabalar Meme büyütme ve dikleştirme ameliyatları karın germe ile birlikte sıklıkla kombine edilen ameliyatlardır. Ameliyatlar kombine olduğunda tabi ki ameliyat süresi, ameliyat sonrası ağrı ve iyileşme süreci bir miktar daha uzun olmaktadır. Ben kişisel olarak kombine ameliyatlara hastanın genel sağlık durumuna, ameliyat sonrası dinleme imkanlarına ve hastaya yapılacak işlemlere göre karar veriyorum. Plastik cerrahi muayenesi sırasında doktorunuz sizin vücudunuzda yapılması gerekenleri size anlatacak ve gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. İyi günler…
 19. Sevda
  Merhaba ben kasım ayında evleniyorum. Ağustos ayında meme büyütme ameliyatı olsam. o zamana kadar iyileşip gelinlik giyebilir miyim?
  • Melike Erdim
   Sevda hanım normal şartlar altında, meme büyütme ameliyatından sonra 2-3 aylık süreçte iyileşmeniz tamamlanmış olur ve gelinlik giyebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi veya muayene randevusu almak için 02163478708 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler
 20. buket
  merhabalar. 24 yaşındayım. koltuk altından yapılan yerleştirmede ameliyat izi kalıyor mu? hamilelik ve emzirmeye engel teşkil eder mi?
  • Melike Erdim
   Buket hanım, meme büyütme ameliyatlarında, meme altı, meme başı etrafı ve koltuk altı kesilerle protezi yerleştirmek mümkündür. Bu kesilerin hepsinde dikiş izi kalır, doktor muayenesine gittiğinizde olası izlerin görüntüsü doktorunuz tarafından size gösterilecektir. Ancak şunu söyleyebilirm ki meme büyütme izleri genellikle hasta için rahatsız edici olmamaktadır. İyi günler
 21. ?
  Merhaba:ben 32 yasindayim ve goguslerim cok kucuk.bazi ameliyat olan kisilerin yorumlarini okudum.meme buyut ameliyatindan sonra kisi yatarken sanki uzerinde bir karpuz agirligi oldugundan rahat yatamadigini iletti.ben aslinda burun ameliyatiyla beraber kombine ameliyat olmak isterim.ancak bir korkum daha varki.hastane enfeksiyinlari.riskleri nelerdir.bu tarz ameliyatlari ayri ayrimi olmayi onerirsiniz.
  • Melike Erdim
   Merhabalar, meme büyütme ameliyatı öncesi doktorunuz sizin vücut ölçülerinize, göğüs kafesinize uygun ve doğal görüntü sağlayabilecek protezler hakkında sizi bilgilendirecektir. Uygun boyut ve şekilde seçilen protezlerle bahsettiğiniz karpuz ? görüntüsü olacağını zannetmiyorum. burun ameliyatı ve meme büyütme eğer sizin genel sağlık durumunuzla ilgili özel bir durum yoksa kombine edilebiilir. İyi günler....
 22. Merhaba silikon için ücret öğrenebilir miyim
  • Melike Erdim
   Zehra hanım silikon implant ile meme büyütme ameliyatı fiyatları icin 05304042170 veya 02163478708 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler
 23. Merhaba benim göğüslerim 85di doğum sonrası 90-95arası oldu ve çok fazla sarktı bununla birlikte omuzlarıma da hafiften ağrı olmaya başladı bu yüzden göğüslerimi küçültmek istiyorum fakat daha doğum yapalı 7ay oldu operasyon sütümün kesilmesine sebep olur mu bunu da geçtim ikinci çocukta tekrar bu kadar büyür ve sıkıntı olur mu bana merak ediyorum.
  • Melike Erdim
   Şeyma hanım , meme küçültme ve diklestirme ameliyatları emzirme bittikten 3-6 ay sonra yapılabilir. Bu ameliyatlardan sonra tekrar hamilelik ve emzirme mümkündür. İyi günler.
 24. Merhaba, İyi günler Melike hanim, ben goğüslerimi büyütmeyi düsünüyorum. Boyum 1.60 Kilom ortalama 56 Ücret alabilirmiyim
  • Melike Erdim
   Merhaba Figen Hanım, Fiyat ve sorularınız için 0216 347 87 08 'den kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

busting this sweatshop just to receive some bbc.browse this site website doujin jasmin in rough hardcore anal sex scene by ass traffic. cfnm babes jerking off naked guys.sex videos

Call Now Button