bigtitted lesbians grinding their pussies.freeporn asiansexdiary lesbian babes open up their deep butt holes and shag long dildos.uporn

Meme Dikleştirme (Göğüs Dikleştirme)

Meme Dikleştirme (Göğüs Dikleştime) ameliyatı niçin yapılır, bu ameliyatta hedef nedir?

Yer çekiminin önüne geçemeyiz fakat etkilerini hafifletebiliriz. Maalesef zaman her şeyin ilacı olamıyor. Zamanla yüzümüz, vücudumuz özellikle de göğüslerimiz sarkabiliyor. Doğum, emzirme sonrası süt kanallarının geri çekilmesi, aşırı kilo alıp verme ile meme derisi elastikiyet kaybediyor, memeyi göğüs kaslarına bağlayan bağ dokusu gevşiyor ve yağ dokusu, deri, meme başları aşağı doğru inebiliyor. Sarkan göğüsler meme dikleştirme(göğüs dikleştirme) ameliyatı ile diri dik şekle getirilebiliyor.

Göğüslerimizin büyüklüğünden memnun sadece sarkık olduğunu düşünüyorsak meme dikleştirme (göğüs dikleştirme) ameliyatı ile diri ve dik göğüslere sahip olabiliyoruz. Boyutlarından memnun değil, içinin boşalmış ve ufalmış olduğunu düşünüyorsak meme dikleştirmeyle birlikte silikonla meme büyütme ameliyatını bir arada yaptırabiliriz. Ya da mememizin sarkması ile birlikte büyük olmasından da rahatsız isek o zaman meme küçültme ameliyatı ile göğüslerimizi hem küçültüp hem de dikleştirebiliyoruz.

Tekrarlayan kilo alıp vermeler, hamilelik – emzirme, ilerleyen yaş ve yer çekiminin etkisiyle içi boşalmış gibi duran, sarkık memeler ortaya çıkabilir.
Estetik meme dikleştirme (göğüs dikleştirme) ameliyatı ile sarkmış meme dokusu yeniden şekillendirilir ve aşağı doğru bakan meme başları olması gereken konuma getirilir.

Adım adım Meme Dikleştirme (Göğüs Dikleştirme) ameliyatı nasıl yapılır ?

Doktorumuzla ameliyatı ayrıntılı olarak konuşuyoruz. Öncesi sonrası fotoğraflara bakıyoruz ve gerekirse mememizin biraz daha büyük olması için uygun boyutta bir protez de seçebiliyoruz. Ameliyata karar verdikten sonra 35 yaş altı için ultrason 35 yaş üstü için mamografi çektirmemiz öneriliyor. Herhangi bir hastalığımız ya da düzenli kullanmamız gereken ilaçlar varsa bizi takip eden doktorumuza danışıp onayını almamız gerekebiliyor.
Ameliyat genel anestezi altında 2-3 saat sürüyor. Estetik göğüs dikleştirme ameliyatı ile sarkmış meme dokusu yeniden şekillendirilerek memeye, meme üst kısmında dekolte bölgesinde dolgunluğu sağlayacak şekilde daha dik bir form kazandırılır ve aşağı doğru bakan meme başları olması gereken yere taşınır. Bu ameliyatlar sırasında eğer meme başı etrafındaki kahverengi renkli alan da büyükse bu kısımda küçültülür. Bir gece hastanede kaldıktan sonra evimize dönebiliyoruz. Ameliyattan hemen sonra sarılan bandaj 2-3 gün sonra çıkartılıp yerine özel bir sütyen giyiliyor. Özel sütyeni doktorumuz bizim için seçiyor. Düzgün bir iyileşme için 4-6 hafta bu medikal sütyeni kullanıyoruz. Dikişler kendiliğinden eridiği için alınmasına gerek kalmıyor. Ancak uzun zamandır hayal ettiğimiz iç çamaşırları için biraz daha beklememiz gerekiyor, hemen giyemiyoruz. Telli, dolgulu, rahatsız sütyenleri hayatımızdan çıkartıp; telsiz, dolgusuz rengarenk sütyenleri hayatımıza sokmak için iyileşme süreci kadar sabretmemiz gerekiyor, hemen giyemiyoruz.

Meme dikleştirme (göğüs dikleştirme) ameliyatı olduktan ne kadar süre sonra işe dönebilirim?

Ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonra işe dönebiliyoruz ama ağır çantalar, ağır egzersizler zorlayıcı aktiviteler yok.

Meme dikleştirme (göğüs dikleştirme) ameliyatı sonrası iyileşme süreci ve neler yapılmalıdır?

Ameliyat sonrası dönem genellikle rahat geçer, hastalara 5-7 gün istirahat ve 6 hafta süreyle sporcu sütyeni giymeleri önerilir. 3 ay süreyle ağır sporlardan kaçınılması önerilir.
Erken dönemde memede şişlik, morumsu renk değişiklikleri ve meme başında geçici hissizlik olabilir.
Bunlar kendiliğinden düzelirler.

Sadece meme dikleştirme (göğüs dikleştirme) ameliyatı yeterli midir ?

Eğer memede sarkıklıkla birlikte hacim kaybı da mevcut ise bu durumda meme dikleştirme (göğüs dikleştirme) ameliyatı ile birlikte meme protezi (meme büyütme ameliyatı) de konulabilir.

Meme dikleştirme (göğüs dikleştirme) ameliyatından sonra iz kalır mı ?

Ameliyattan sonra, göğsün durumuna göre uygulanan tekniğe bağlı olarak kesi izleri oluyor. Maalesef izsiz bir meme dikleştirme (göğüs dikleştirme) ameliyatı olmuyor, kesilen yerde iz kalıyor. Ancak ilk zamanlar belirgin olan izler zamanla solup daha az belirgin hale geliyor. Muayene esnasında ameliyat sonrası bizde kalacak izleri fotoğraflardan görebiliyoruz. Neyse ki izler sütyen ve bikini içinde kalıyor. İzlerimizin daha iyi olması için yine de yaklaşık 6 ay süreyle özel bir takım kremler uygulayıp ,dikiş hattına özel yara bakım ürünleri kullanıyoruz.

 

 

32 Responses

 1. berrin
  Ben 29 yaşındayım 4 aylık bebeğim var şu anda emiyor ,göğüslerimi dikleştirmek istiyorum bayağı sarktı 95 beden giyiyorum fiyat öğrenebilir miyim saygılarımla..
  • Melike Erdim
   Göğüslerinize sadece dikleştirme ameliyatı mı yapılacak yoksa meme küçültme yapılıp aynı zamanda dikleştirilecek mi ? Bunu sizi muayene ettikten sonra söyleyebiliriz. Bence önce bebeğinizi emzirme dönemini tamamlayın. Emzirme bittikten 3ay- 6 ay sonra muayeneye gelin ondan sonra değerlendirelim. İyi günler.
 2. devrim
  merhaba. benim gögüslerim dolgulu südyenle iyi görünüyor fakat südyenimi çıkardığımda çok kücük ve biraz sarkmış gibi görünüyor. Ameliyatsiz bu durumu düzeltebilir miyim ? ya da ameliyata mı girmeliyim?
  • Melike Erdim
   Eğer göğüsleriniz istediğinizden daha küçükse bunu ancak ameliyatla büyütebiliriz. Bunun için silikon meme protezlerini kullanmaktayız. Göğüsleriniz sarkmış gibi demişsiniz. Eğer bu sarkma ciddi boyutta değilse sadece silikon protezler ile bu durumda düzelir. Ancak siz eğer doğum yaptıysanız ve sarkma miktarı belli bir miktarın üzerindeyse meme dikleştirme operasyonu da yapmak gerekebilir.
 3. Merhaba, göğüs dikleştirme ameliyatıyla birlikte meme ucu ameliyatıda yapılabiliniyor mu?
  • Melike Erdim
   Göğüs dikleştirme ameliyatları sırasında büyük olan kahverengi areola dediğimiz kısımda küçültülmektedir.
 4. arda
  iyi gunler ben eşimle ilgili soru sormak istiyorum. Doğumdan sonra eşimin göğüsleri sarktı, kilosunu veremedi, özellikle kalçalarda ve göbek üstünde aşırı yağlanması oldu ve bu sorunlardan kurtulmak istiyor hatta beslenmesine dikkat ettiği halde bu yağlar ve kilo gitmiyor sizleri internette gördüm en azından mevcut olan yağlar alınır mı ve göğüsler dikleştirilebilir mi?
  • Melike Erdim
   Öncelikle şunu belirtmek isterim hamilelik ve doğum sebebiyle sizin de belirttiğiniz gibi kadın vücudunda birtakım değişiklikler olur. Çocuğunuz kaç aylık onu yazmamışsınız ama bence öncelikle eşiniz bebeğinizin emzirme sürecini tamamlasın. Bu süre her kadında çeşitli sebeplerle farklı olabiliyor. Bazı annelerde 6 ay bazı annelerde 2 yıl. Dolayısı ile bu emzirme sürecinde eşiniz hem kendisi hem bebeği için sağlıklı bir beslenme programı ile ve emzirmenin yardımı ile hamilelik kilolarını vermeye özen göstersin. Emzirme bitiğinde vücudu da kendiliğinden bir miktar toparlayacaktır. Eğer hala sıkıntıları olursa o zaman göbek ve basenlerine liposakşın yaparak bölgesel aşırı yağlanma problemini düzeltirken aynı anda meme dikleştirme ameliyatı yaparak göğüslerini de istediği forma yeniden kavuşturabiliriz. İyi günler……
 5. duygukalamış
  Ameliyattan sonra hamile kalırsam emzirebilirmiyim?
  • Melike Erdim
   Meme dikleştirme ameliyatlarından sonra hamile kalabilir ve süt verebilirsiniz.
 6. kadifek.
  Göğüs dikleştirme ameliyatı silikon ile yapılabilir mi?
  • Melike Erdim
   Eğer memedeki sarkmanın derecesi belli ölçülerin altında ise uygun seçilmiş bir silikon ile memeyi dikleştirmek mümkündür.
 7. eylem
  Iyi günler.Ben henüz 23 yasindayim cocuk felan dogurmadim asiri kiloda hic vermedim ve ben beden 80 cup H boyutunda sütyen kullaniyorum yani memelerim cok büyük ve maalesef cok ben daha 12yasinda iken hizli sekilde gelistiler ve hemen hemen 10 senedir böyleler fakat son 2senede sarktiklarini ve psikoljimi bozdugunu hisseder oldum.Memelerime hangi yöntemler yapilabilir ?nasil görünür ?
  • Melike Erdim
   Yaşınız çok genç ama çok büyük olduğundan sarkma problemi yaşıyorsunuz. Meme küçültme ameliyatı ile göğüslerinizin vücudunuza daha uygun boyutlara gelecek şekilde küçültülmesi ve bu arada dikleştirilmesi mümkündür. Size bir plastik cerraha muayene olmanızı ve ne kadar küçültülebileceği ve olası izler hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederim. İyi günler…
 8. velhan
  Meme toparlama ameliyatı sonrası ne kadar iz kalır?
  • Melike Erdim
   Meme dikleştirme ameliyatı sonrası hangi ameliyat tekniğinin seçildiğine bağlı olarak lolipop şeklinde ya da ters t şeklinde ameliyat izi kalmaktadır. Ameliyat sonrası birtakım yara bakım ürünleri ve lazer uygulamaları ile dikiş izi minumuma indirilmeye çalışılmaktadır.
 9. emine
  meraba,benim sikayetim gogsumun sarkik olmasi silikon falan taktirmadan toplattırmak ve dik durmasini istiyorum,ama dikis izi kalici oluyo diye tedirginim. Cok belirgin olup olmadigini bilmek istiyorum,ben yurt disinda yasiyorum kac gunde yada haftada geri donebilirim onunla ilgilide bilgi rica ediyorum.
  • Melike Erdim
   Göğüslerinizin büyüklüğünden memnunsanız yani büyüttürmek ve küçülttürmek istemiyorsanız sadece meme dikleştirme için yapılan mastopeksi ameliyatı sizin için uygun bir seçenektir. Bu ameliyatta göğüslerinize silikon konulmasına gerek yoktur. Dikiş izleri kullanılan tekniğe bağlı olarak lolipop şeklinde ya da ters t şeklinde olabilir. Ameliyattan sonra size önerilen kremler ve özel bakım ürünleri ve fraksiyonel lazer uygulamaları ile izler sıfırlanmasa da belirgin şekilde hafifletilmektedir. Meme dikleştirme ameliyatı yaptığımız yurtdışı hastalarımızın 1 hafta – 10 gün İstanbul’da kalmasını tercih etmekteyim.
 10. cemretuna
  Göğüslerimi dikleştirmek istiyorum. Bu ameliyat için çok fazla fiyatlar duydum ssk karşılıyor mu?
  • Melike Erdim
   Meme dikleştirme operasyonları bildiğim kadarıyla SGK tarafından karşılanmıyor. SGK fiziksel problem teşkil eden büyük göğüslerin küçültülmesini karşılıyor. Ancak ben SGK anlaşmalı bir hastanede çalışmadığım için en net bilgiyi bir SGK hastanesi plastik cerrahi kliniğine başvurarak öğrenebilirsiniz. İyi günler.
 11. ayben
  merhaba. ben 25 yaşındayım ve evlenmeyi düşünüyorum.Şimdiye kadar sürekli kilo alıp vermekten göğüslerimde çatlak ve sarkma meydana geldi.Şu anda yine zayıfladım ve estetik olmak istiyorum ücret konusunda beni bilgilendirirmisiniz
  • Melike Erdim
   Yaşınız 25 ve henüz doğum yapmadığınız için bahsettiğiniz sarkmayı muayenede bir değerlendirelim. Sarkma miktarı çok rahatsız edici ise tabiki ameliyat öneririm. Ancak bazen çok minimal sarkma için bize başvuran sizin durumunuzdaki gibi evlenip çocuk yapmayı planlayan genç hanımlarda doğum sonrasını beklemelerini önerdiğim olabiliyor. O yüzden ben size öncelikle bir plastik cerrahi muayenesi öneririm. İyi günler.
 12. birsel
  Ben gögüs diklestirmeyle ilgili bilgileri okudum ve bana uydugunu düsünüyorum , 36 yasinda iki cocuk annesiyim gögüs diklestirme operasyonunu yapmak istiyorum yurt disinda kaliyorum ne kadar bir süreye ihtiyac olucaktir ve maliyeti nedir?
  • Melike Erdim
   Meme dikleştirme ameliyatlarından sonra 1 hafta- 10 gün Türkiye’de kalmanız uygun olur. İnternet ortamında fiyat bilgisi veremiyoruz. Bizi 90 2163478708 numaralı telefondan arasanız ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 13. Aysun
  Merhaba ben 20 yaşındayım 21e yeni girdim ve göğüsleri m yaşıma göre küçük açıkçası ameliyat olmak istemiyorum başka ilaç yöntemi mümkün mü? Yada ilerleyen yaslarim da büyüme olasılığı varmı ve zayıf bir vücudum var bundan dolayı kaynaklanabilirmi göğüs küçüklüğü?
  • Melike Erdim
   Meme gelişimi 19-20 yaşlarında tamamlanır. Ancak ilerleyen yıllarda kilo alımı ile bir miktar meme içindeki yağ artacağından büyüme olabilir. Meme büyütme kullanabileceğimiz herhangi bir ilaç yok ve ben kişisel olarak meme içine dağınık olarak verilen hazır dolgu maddeleri ile meme büyütme işlemini yeterince güvenli bulmuyor ve yapmıyorum. Bu nedenle memeye kendi vücudunuzdan yağ ( ki si çok zayıf olduğunuza göre bu seçenek sizin için çok geçerli olmayabilir) ya da silikon implantlar ile meme büyütebiliyoruz. İyi günler....
 14. güliz
  Merhaba, Göğüslerim küçük olduğu için, hap ve kremler kullandım. Ama hiç bir işe yaramadı. Estetik ameliyatdan da cok korkuyorum. Merak ediyorum acaba kadınlık hormonu içeren bir ilaç, iğne yöntemiyle göğüs büyütme ve dikleştirme yöntemi var mı?
  • Melike Erdim
   Küçük olan göğüslerin büyütülmesi için herhangi bir ilaç ya da iğne yoktur. Meme büyümesini istiyorsanız en sağlıklı yöntem silikon implantlar ile yapılan meme büyütme ameliyatları olacaktır.
 15. […] Meme Dikleştirme (Göğüs Dikleştirme) […]
 16. Selamlar, meme diklestirme ameliyatinin fiyat araliklarini ögrenebilir miyim? Elbette gögüsten gögüse ve isleme göre farkliliklar gösteriyodur ama ortalama bir fiyat ögrenmek istiyorum. Istanbul`da yasamadigim icin ücrete göre danisma icin gelecegim. Sevgiler. arzu
  • Melike Erdim
   Arzu hanım meme dikleşme ameliyatları ve fiyatları hakkında bilgi almak için 05304042170 veya 02163478708 numaralı telefonlardan asistanım Fatoş hanımı arayabilirsiniz. İyi gunler
 17. İlk muayene ücreti nedir?
  • Melike Erdim
   Merhaba Şükran Hanım, Muayenelerimiz ücretsizdir. 0 530 404 21 70 numaralı telefondan kliniğimize ulaşıp randevu alabilirsiniz.

Yorum yapın

busting this sweatshop just to receive some bbc.browse this site website doujin jasmin in rough hardcore anal sex scene by ass traffic. cfnm babes jerking off naked guys.sex videos

Call Now Button