bigtitted lesbians grinding their pussies.freeporn asiansexdiary lesbian babes open up their deep butt holes and shag long dildos.uporn

Meme Küçültme (Göğüs Küçültme)

Neden Meme Küçültme Ameliyatı ?

Bazı Kadınlarda meme vücuda oranla büyük ve sarkık olmaktadır. Meme büyüklüğü kalıtsal, hormonal veya fazla kilolardan kaynaklanabilir. Bel ağrısı, omuz ağrısı, sırt ağrısı, duruş bozukluğu gibi çeşitli fiziksel belirtilere neden olan orantısız büyük göğüslerinizden dolayı sütyen askıları iz yapabilir, kıyafet seçiminde zorlanabilir, büyük göğüslerinizden utanabilir, cinsel imalı sözler işitebilir, duygusal olarak etkilenebilirsiniz. Şikayetleriniz yaz aylarında sıcakla birlikte artabilir, meme altlarında pişik ve kaşıntı olabilir, denize girerken dikkat çekmek sizi rahatsız edebilir. Bu durumda meme ağırlığını ve hacmini küçültmek, dikleştirmek için cerrahi bir işlem olan meme küçültme ameliyatı düşünebilirsiniz.

Ameliyattan önce nelere dikkat edilmelidir ?

Aşırı kilolu hastalarda kilo verilmesi önerilir. Sigara yara iyileşmesini olumsuz etkilemektedir. Sağlıklı bir iyileşme süreci için ameliyat öncesi ve sonrası bir süre sigarayı bırakmalısınız. Ameliyat gününüzden 2 hafta önce ilaç kullanmayınız, kullanmanız gereken ilaçları cerrahınıza danışarak kullanabilirsiniz. Doktorunuzun talimatlarına uymalısınız. Meme Küçültme ameliyatı öncesi doktorunuz sizin ve ailenizin tıbbi geçmişini öğrenerek meme büyüklüğünü etkileyen etmenleri belirleyecektir. Ameliyat sonrası kıyafetlerinizin, kalacağınız yerin temizliğinden hijyeninden emin olun. Temiz, ütülenmiş rahat kıyafetler bulundurun. Yapmanız gereken işlerinizi ameliyat öncesi yapıp ameliyat sonrası vaktinizi dinlenmeye ayırın.

Meme Küçültme ameliyatı nedir ?

Meme küçültme ameliyatı fazla yağ ve doku alınarak göğüslerin istenilen boyutlarda yeniden konumlandırılmasıdır. Birkaç farklı cerrahi yöntem vardır ve cerrahınız yöntemlerin izleri, avantaj ve dezavantajları konusunda sizi bilgilendirerek sizin için en uygun tekniği seçecektir. Ameliyatla ilgili endişelerinizi cerrahınızla paylaşabilirsiniz. Meme Küçültme ameliyatı genel anestezi altında memenin büyüklüğüne göre yaklaşık 2-4 saat sürer. Memelerde asimetri olabilir ameliyat sırasında gerekli küçültmeyle asimetri düzeltilebilir. Ameliyat sonrası bir gece hastanede kalınır ve ameliyattan sonra 6-8 hafta süre ile cerrahi sütyen giyilir.

Meme Küçültme ameliyatı kaç yaşından itibaren yapılabilir ?

18 yaşından itibaren ameliyat yapılabilir. Ciddi ruhsal ve fiziksel stres yaşanıyorsa 18 yaş altında, meme dokusu gelişimi tamamlandıktan sonra da meme küçültme operasyonu yapılabilir.

Ameliyattan sonra nelere dikkat edilmelidir ?

Ameliyattan sonra bir gece hastanede kaldıktan sonra cerrahınız sizi dikkat etmeniz gereken konularda bilgilendirecek ve gerekli talimatları verecektir. Hastaneden çıktığınızda eve gidip yatmanızı değil kendinizi yormadan hareket halinde olmanızı istiyoruz. Ameliyattan sonra en az 1 hafta dinlenilmeli ve en az 1 ay fiziksel aktivitelerden uzak durulmalıdır. Ameliyat sonrası ağırlık kaldırmayın ve ailenizden, eşinizden bir süre ev işleri ve çocuk bakımı için size yardımcı olmalarını rica edin.
Dikiş izleriniz zamanla solup belirginliği azalacak ancak tamamen yok olmayacaktır. İzlerin iyileşmesi ve belirginliği kişiden kişiye değişecektir. İzler sütyen ya da bikininin altında kalacaktır. İzlerin güzel iyileşmesi için size bazı kremler ve bakım ürünleri önerilecektir. Bazı durumlarda izlerin daha iyi olması ve belirginliğinin daha kısa sürede azalması için dikiş izlerinin üzerine fraksiyonel C02 lazer uygulaması yapmaktayız.
Ameliyattan sonra hamile kalabilir ve çocuğunuzu gönül rahatlığıyla emzirebilirsiniz. Başarılı bir ameliyat sonucunda sikayetlerinizden kurtulabilir, yeni kıyafetlerinizle, yeni göğüslerinizle kaybettiğiniz öz güveninizi geri kazanabilirsiniz.

İyileşme süreci nasıldır ?

İyileşme hızı kişiden kişiye değişecek ve iyileşme devam ettikçe göğüsleriniz daha yumuşak ve doğal olacaktır. Ameliyat sonrası kontrollerinizi aksatmayın ve sorularınızı cerrahınızı arayıp mutlaka sorun. Düzenli muayeneye gelemeyen yurt dışından, farklı kıtalardan gelen hastalarımız iyileşme sürecinde her zaman bizi arayabilir ve fotoğraflarını göndererek uzaktan kontrol olabilirler.
1. Hafta: Erken dönemde hafif ağrı ve sızınız olacaktır. Doktorunuzun önerdiği dozda ağrı kesici kullanabilirsiniz. Komplikasyonların en sık görüldüğü dönemdir ve komplikasyonları önlemek için yatmak yerine kendinizi yormadan yürüyüş yapın. Medikal sütyeninizi gece gündüz kullanın.
2. Hafta: Ağrılarınız rahatlar. Hareketlerinizi arttırabilirsiniz. Yaptığınız işe bağlı olarak işinize dönebilirsiniz. Göğüslerinizde şişlikler devam edecektir. 6 haftaya kadar ağırlık kaldırmayın, ağır ev işleri, yorucu egzersizler yapmayın.
6. Hafta: Medikal sütyeninizi çıkarabilirsiniz. Fiziksel aktivitelerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
6. Ay: Şişlikler inecek, izler solacak ve göğüsler son şeklini alacaktır.

Ameliyattan sonra göğüsler yeniden büyür mü ?

Normal koşullarda yeniden büyümeyecektir fakat aşırı kilo alımı ya da hamilelikte biraz büyüme olabilir.

Uçak yolculuğunda nelere dikkat edilmelidir ?

Ameliyattan sonra 8 hafta dikkatli olun. Uçak yolculuğunda yanınıza ağır olmayan küçük bir valiz alın. Bagajınızı taşımak için kendinizi zorlamayın. Yardımsever bir toplumuz çevrenizdeki insanlardan yardım isteyin. Uçakta uçan dirseklerden hava alanında koşan insanlardan uzak durun. Seyahat öncesi ve sonrası bol bol su için ve uzun seyahatlerden önce seyahat sırasında ve sonrasında yürüyüşler yapın.

54 Responses

 1. cana
  Meme küçültme ameliyatı yalnızca estetik amaçlı mı yapılır?
  • Melike Erdim
   Meme küçültme ameliyatı sadece estetik amaçlı bir ameliyat değildir. Özellikle çok büyük memelerde yaşanan omuz ve boyun ağrıları, meme altlarında pişik ve kötü koku, sütyen askı yerlerinde çukurlaşmalar gibi çeşitli problemleri de çözmek için yapılan fonksiyonel ameliyatlardır.
 2. adilecansu
  Ameliyat sonrası günlük yaşantıma ne zaman dönebilirim?
  • Melike Erdim
   Ameliyattan sonra genellikle 1 gece hastanede yaıp ertesi gün taburcu olunur. Yaklaşık 10-15 gün dikişler iyileşinceye kadar dikkat edilmesini önermekteyiz. Ancak bedeni güç gerektimeyen işlerde hastaya 1 hafta sonra işine başlayabileceğini söylemekteyiz. 6-8 hafta üst beden egzersizine izin vermiyoruz.
 3. nedret özcan
  merhabalar.14 yıl önce meme küçültme ameliyatı oldum. [ ters T şeklinde ] son 2 yıldır sarkmaya başlamasından ve biraz büyümesinden dolayı tekra yaptırmayı düşünüyorum.acaba daha az kesikle yapılabiliyor mu? birde ortalama ücretleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
  • Melike Erdim
   Merhaba Nedret Hanım, Size daha iyi yardımcı olmak adına aşağıdaki iletişim adreslerinden 10:00-17:00 saatleri arasında bize ulaşabilir, soru ve randevu taleplerinizi bize iletebilirsiniz. Dilerseniz numaranızı bize iletebilir bizim sizinle irtibata geçmemizi sağlayabilirsiniz. İyi akşamlar diliyoruz. web sitesi: melikeerdim.com Telefon: +90 216 347 87 08 Cep Telefonu: +90 530 404 21 70 E-mail: melike@melikeerdim.com Adres: Bağdat Caddesi 125\13 Emre Apartmanı Feneryolu / İstanbul
 4. saliha43
  İkinci hamilelikten sonra memelerim kocaman oldu zayıflasam da onlar inmez gibi görünüyo. Ameliyattan sonra sütüm de kesilme olur mu?
  • Melike Erdim
   Göğüs küçültme ameliyatı ilerde çocuk doğurup süt vermenize engel olmaz. Şu anda süt veriyorken zaten meme küçültme operasyonu yapmıyoruz. Size tavsiyem önce bebeğinizi biraz büyütün, bebeğiniz emmeyi bıraktıktan yaklaşık 6 ay sonra da göğüslerinizi küçültmeyi düşünebilirsiniz. Bu ara süreçte de gebelikte aldığınız fazla kilolardan kurtulmaya çalışın.
   • Kuzumarda30@gmail
    Ben dogum sonrasi goguslerim büyüdü ve sarkti yumusacik oldu hic hisuma gitmiyor ne giysem yakismiyor oglum 6 yasinda amaliyat istiyorum silikonsuz kucultme mumkun mu acaba??
    • Melike Erdim
     Merhabalar, Meme küçültme ameliyatlarında silikon zaten kullanılmaz. Silikon memenin küçük olduğu, memeye hacim ihtiyacı olan durumlarda kullanılır. Göğüsler küçültülürken aynı zamanda dikleştirilir. İyi günler
 5. nihank.
  Göğüslerimi küçültmek ve dikleştirmek istiyorum. Bu ameliyat için çok fazla fiyatlar duydum ssk karşılıyor mu?
  • Melike Erdim
   Göğüs dikleştime ameliyatlarını değil ama aşırı büyük ve sağlık sorunlarına sebep olan göğüs büyüklüklerinde SSK meme küçültme ameliyatlarını karşılayabiliyor. Ancak sizin durumunuzda SSKnın ödeme yapıp yapmadığını anlamak için SSK anlaşmalı hastanelerin plastik cerrahi kliniklerinde muayene olmanız gerekmektedir.
 6. aysen
  Göğüslerim çok büyük.1.60 boyunda 85-90 sütyen takıyorum. gerçekten sinir bozucu.Özellikle dar kıyafet ve bodylerle çok dikkat çekiyor. Bikini kullanmak ise tam bir eziyet.Ama henüz yeni evliyim ve bebeğim yok. Tek düşüncem emzirmede problem yaşayacak olmak.
  • Melike Erdim
   Göğüs küçültme ameliyatlarında özellikle sizin gibi genç ve emzirme potansiyeli olan kadınlarda emzirmeye engel olmayan cerrahi teknikleri kullanmaktayız. Bu yüzden eğer yakın zamanda çocuk sahibi olmayı düşünmüyorsanız ve göğüslerinizin büyüklüğünden çok rahatsız iseniz ameliyat olabilirsiniz. Ancak yakın zamanda hamilelik planınız varsa meme küçültmeyi doğum sonrasına bırakabilirsiniz.
 7. MelisT.
  İri yapılı bir kadınım. Omuzlarım ve kalçam geniş. Göğüslerimin de orantılı olduğunu düşünüyorum. Bana sağlık problemi de yaratmıyor. Ameliyat olmama gerek var mı?
  • Melike Erdim
   Göğüslerinizin büyüklüğünden memnunsanız tabiki ameliyat olmanıza gerek yoktur.
 8. rabia
  Genç bir kadınım. Göğüslerim çok büyük acaba çocuk sahibi olduktan sonra ameliyat olsam daha mı iyi olur?
  • Melike Erdim
   Meme küçültme ameliyatları 19 yaşından itibaren yapılabilen ve sonrasında emzirmenize engel olmayan ameliyatlardır. Ameliyat zamanlaması sizin karar vereceğiniz bir durumdur. Göğüslerinizin büyüklüğünden aşırı rahatsız oluyorsanız doğum yapmayı beklemenize gerek yoktur ancak yakın zamanda hamile kalmayı düşünüyorsanız o zaman emzirme sonrası oluşabilecek sarkmalarıda beraberinde düzeltmek açısından göğüs küçültme ameliyatını çocuk sahibi olduktan sonraya bırakabilirsiniz.
 9. irem
  Ters T şeklinde iz hangi durumlarda bırakılıyo. İz kalmaması mümkün mü?
  • Melike Erdim
   Meme küçültme ameliyatlarında cerrahın kullandığı tekniğe göre lolipop şeklinde ya da ters T şeklinde iz kalmaktadır. İzler başlangıçta kızarık ve belirgin olsalarda genellikle hastanın cildine ve ameliyat sonrası ize yönelik bazı ürünlerin kullanımı ile birlikte daha soluk ve rahatsız edici olmayan bir hale gelmektedir.
 10. esila
  merhaba melike hanım göğüslerimin çok büyük. 165 boyunda 57 kilodayım buna rağmen göğüslerim çok büyük zayıfladıkça daha büyüyorlar.her ne kadar kapatmaya çalışsamda işe yaramıyor arkadaşlarım arasında sürekli alay konusuyum. südyen askısının geçtiği yerlerde çökme ve morarma var. sürekli bir yük taşır pozisyonundayım. otururken bir yere dayanma ihtiyacı duyuyorum. boyun düzleşmesi rahatsızlığım da var. sebebini buna bağlıyorum. 2 yıl içinde evlenmeyi planlıyorum. süt kanallarına zarar verir mi endişesi içindeyim.
  • Melike Erdim
   Merhabalar, Boyunuza göre ideal kabul edilebilecek bir kiloda olmanıza rağmen göğüsleriniz aşırı büyük ve bu durumdan rahatsız iseniz size önerebileceğim tek şey göğüs küçültme ameliyatı olacaktır. Kişisel olarak ben meme küçültme ameliyatı için başvuran kadınları önce diyet ve spor ile zayıflamaya teşvik ediyorum. Bazen kilo verdikçe hastalar memeler çok küçülmese de idare eder diyebiliyorlar. Ancak sizin durumunuzdaki gibi kilo vermesine rağmen büyük memelerde ameliyat öneriyorum. Size tavsiyem bir plastik cerraha muayene olmanız çünkü bu muayene sırasında sizin memeniz için hangi teknikle ve ne kadar bir küçültme yapılacağı size anlatılacaktır ve daha önce ameliyat olan size benzer hasta resimleri üzerinden nasıl bir iz kalabileceği hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olup ameliyat olup olmamaya daha rahat karar verebilirsiniz. Sorunuzun son kısmına geçecek olursak , sizin gibi genç yaşta yapılan ameliyatlarda süt kanallarını koruyan ve ilerde emzirmenize engel olmayan meme küçültme tekniklerini kullanmaktayız. İyi günler….
 11. Sevda
  Merhaba 20 yaşındayim göğüslerimin büyüklüğü beni çok rahatsız ediyor sırt boyun ve omuz ağrım var yürürken sırt ağrısından nefes alamıyorum neredeyse muayene oldum doktorum öncelikle biraz Kilo vermem gerektiğini söyledi fakat kolay Kilo veremiyorum ama biran önce göğüslerimin ağırlığında kurtulmak istiyorum Kilo verme şartı olmadan göğüs Küçültme ameliyatı olabilir miyim ve bunu heyet raporu ile SGK karşılar mı?Teşekkürler..
  • Melike Erdim
   Duru hanım 20 yaşında meme küçültme ameliyatı olabilirsiniz. kilo fazlasını vererek bu ameliyatı olmanız daha doğru olacaktır ancak sizi gördükten sonra ameliyat olup olamayabileceğinizi söyleyebilirim. göğüs büyüklüğü sağlık sıkıntısına yol açıyorsa devlet hastanelerinde veya sgk anlaşmalı özel hastanelerde rapor çıkartılıp ameliyat olabilirsiniz ancak ben sgk anlaşmalı bir hastanede çalışmadığımdan sgk ile ameliyat yapamıyorum. iyi günler
 12. asli fikriye
  MERHABA MELİKE HANİM TUM YAZİLANLARİ VE CEVAPLARİNİZİ OKUDUM COK İLGİLİ VE BASARİLİSİNİZ.AİLEMDE BUYUK GOGUS VAR VE İKİ KARDESİMDE KUCULTME OPERASYONU GECİRDİLER COK MEMNUNLAR FAKAT BEN COK KORKUYOR VE İSTEDİGİM GİBİ GOGUS OLMAZSSA DİYE ENDİSE DUYUYORUM.BU BENİMLE ALAKALİ BİR DURUM BUNU ASMAK İSTİYOR VE HEMEN ACİLLL BU OPERASYONU OLMAK İSTİYORUM.SİZİ FOTOGRAF TAN VE YAZİLARİNİZDAN TANİYORUM COK TATLİSİNİZ BASARİLAR VE KOLAY AMELİYATLAR DİLİYORUM SEVGİLER.
  • Melike Erdim
   Teşekkürler Aslı Hanım. Ailenizden de yakından takip ettiğiniz üzere meme küçültme bir ameliyat ve tabiki her ameliyatta olduğu gibi hastaya ablalrınızdaki gibi bir rahatlık sağlamakla beraber birtakım riskleri de olabilen bir operasyon. Bence bir plastik cerrahi muayenesi ile size nasıl bir operasyon yapılması gerektiği ve olası izler ve riskler konusunda geniş bir bilgilendirme almanız uygun olabilir. iyi günler
 13. sevil
  merhaba melike hanımi 1.67 boy 70 kilo 95 toparlayıcı kullanıyorum aşırı pişik oluyor omuzlarım agrıyor kambur olacağım diye korkuyorum ssk karşılar mı ?
  • Melike Erdim
   Göğüs büyüklüğü belli bir miktarın üzerinde ise SGK nızı kullanarak devlet hastanesi, üniversite hastanesi veya SGK anlaşmalı bir özel hastanede ameliyat olabilirsiniz. Ancak bunu bahsettiğim hastanelerin plastik cerrahi kliniklerinde muayene olup sizin için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ben SGK anlaşmalı bir hastanede çalışmadığım için sizi yanlış bilgilendirmek istemem. İyi günler....
 14. Betül
  Merhaba Melike hanım. Ben 20 yaşındayım. Sağ göğsüm 75 numara sol göğsüm ise 85-90 numara sutyen oluyor. Büyük okan göğsüm de azıcık da sarkma oldu. Cok uzuluyorum. Açıkçası göğüs kucultme ameliyatindan da korkuyorum. Zaten sadece tek gogsumu kucultmek istiyorum. İz kalkması falan diger endiselerim de var. Ayrica silikon olmuyor ve ileride cocuk emziriliyormus. Ama hala icim rahat degil. Bana yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.
  • Melike Erdim
   Betül Hanım Merhaba, Anlattıklarınızdan yola çıkarak şunu söyleyebilirim eğer küçük meme sizin için ideal ise büyük olan memenizin küçültülmesi yeterli olabilir. Ancak küçük olanında bir miktar büyümesini isterseniz o tarafa silikon implant gerekebilir. Sizin durumunuzda önerim bir plastik cerraha muayene olmanızdır . Muayeneden sonra size ne yapılması gerektiği ve yapılacak işlemlerin izi hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. İyi Günler
 15. Asya
  Selamlar 1- neredeyse tüm doktorlar %25 oraninda süt vermede risk olduğunu söylüyor operasyondan sonra 2- operasyondan sonra meme de ve meme başında his kaybı yasanabilecegini de birçok Dr den duydum. Konularla ilgili sizin goruşlerinizi aldıktan sonra aciliyetle sizinle irtibata geçmek istyrm. Ama önce cvplarinz lütfen
  • Melike Erdim
   Gülistan hanım, meme küçültme ameliyatlarından sonra oluşabilecek riskler hakkında doğru bilgilendirilmişsiniz.Yapılacak küçültme miktarına ve seçilmesi gereken tekniğe göre değişmekle birlikte memede his kaybı ve süt vermede sorun yaşama riski mevcut. Bu ve diğer olası riskler ve ameliyatda elde edilebilecek olası sonuç hakkında ayrıntılı bilgi almak ancak plastik cerrahi muayenesinden sonra size verilebilir. Bizim kliniğimize gelmek isterseniz asistanım Fatoş hanımdan 02163478708 ve 05304042170 numaralı telefonlardan randevu alabilirsiniz. İyi günler....
 16. Ben 18 yasindayim, 85 C/D giyiyorum bu sene ameliyatla kücülttürmeyi düsünüyorum. Tek sorum ilerde cocuk sahibi oldugumda emzirme konusunda sorun yasayabilirmiyim?
  • Melike Erdim
   Esra hanım, meme küçültme ameliyatlarını 18 yaşını geçmiş tüm bayanlara uygulayabiliyoruz. Eğer hastamız yakın zamanda çocuk yapmayı planlıyorsa o zaman doğum sonrası sarkmaları da beraber düzeltebilmek adına bebekten sonrası için planlama yapıyoruz. Ancak hasta yakın zamanda bir doğum planı yok ve göğüslerin ağırlığından dolayı sıkıntı çekiyor ve beklemek istemiyorsa ameliyatını yapıyoruz. Genç yaştaki hastalarda özellikle süt kanallarını daha iyi koruyan, meme ucu hissini koruyan teknikleri seçiyoruz .İyi günler….
 17. Ben 26 yaşındayım ve kiloluyum süngerli D kap 100 beden kullanıyorum boyun fıtığı var bel ağrısı var omuzlar çökük izler yani her şey. ben hastaneye gittim ve doktor bana sigortanın karşılaması için boyun altından meme ucu 40 santim olması lazım dedi benim biri 35 diğeri 36 çıktı ve ücretli olur dedi o kadar araştırdım hiç bir yerde bulamadım bunun nedenini. Cvp verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • Melike Erdim
   Aslı Hanım benim SGK anlaşmam yok ve çalıştığım hastanelerde SGK anlaşmalı değil ve ben meme küçültme ameliyatlarını ücretli olarak yapıyorum .Bu nedenle maalesef sorunuzun cevabını bilemiyorum. SGK meme büyüklüğü belli bir boyutun üzerinde ve meme büyüklüğü estetik değil de daha çok sağlık problemi nedeniyle yapıldığında ödeme yapıyor. ama dediğim gibi hangi ölçüde ve ne şekilde karşıladığını devlet hastaneleri plastik cerrahi kliniklerine başvurarak öğrenebilirisniz. İyi günler...
 18. Hocam meme kücultme olduktan sonra nekadar sure hamile kalınmamalı tesekkurler
  • Melike Erdim
   Meme küçültme ameliyatlarından 6 ay- 1 yıl sonra hamile kalabilirsiniz. İyi günler..
 19. Merhaba melike hanim ben meme küçültme ve diklestirme ameliyatı olmak istiyorum suan diyetteyim fakat 4 kilo fazlam var ameliyat olduktan sonra 4 kiloyu versem tekrar sarkmaya etki edermi
  • Melike Erdim
   Türkan hanım meme küçültme düşünen hastalarda özellikle hasta kilo vermeyi planlıyorsa ben önce hastaların hedefledikleri kiloyu vermelerini daha sonra ameliyat olmalarını öneriyorum. Çünkü ameliyat sonrası kilo vermek, ameliyatla elde edilen dik görünümde bir miktar da olsa kayba sebep olabilir.
 20. […] Meme Küçültme (Göğüs Küçültme) […]
 21. merhaba melike hanım ben 26 yaşında 75 kiloyum boyum 1.59 100 beden sütyen takıyorum gögüslerim iri ve sarkık omuzlarımda cukurlar var ve devamlı pişik oluyorum sırt ve boyun ağrım var yorumlara yazdığınız cevapları tek tek okudum öncelikle kilo vermesiniz diyorsunuz ben 87 kilodan 4 ay gibi sürede 75 düştüm ama gögüslerimde küçülme olmadı aynı irilikte zayıflamaya devam ediyorum ama sanırım küçülmiycek bunlar ameliyat olmak istiyorum ama ileride hamilelik durmunda yine bu hale geri dönerlermi teşekkür ederim.
  • Melike Erdim
   Bilnur Hanım, meme küçültme operasyonlarını eger hasta kilo vermeye çalışıyorsa kilo verdikten sonra yapmayı öneriyorum. Meme küçültme ameliyatları hamileliğe veya emzirmeye engel teşkil etmez. Gebelikteki kilo artışına bağlı olarak göğüslerde bir miktar büyüme olabilir ancak ameliyat olmadan önceki halinize donmezsiniz. Ayrıntılı Bilgi icin 05304042170 veya 02163478708 numaralı telefonlardan klinigimize ulaşabilirsiniz. İyi gunler
 22. Merhabalar Melike hanim Annem 8 gun once meme kucultme ameliyati oldu son zamanlarda 115bedene kadar buyumustu ve sarkikti. Ters t seklinde ve meme ucu yama seklinde bir operasyon gecirdi. 6 saat surdu ameliyati. Yaralar iyilesmeye basladi fakat sol meme sag memeye gore biraz buyuk gorunuyor bu normal mi. Ole cok fazla degil ama yine de koltuk altina dogru ozellikle belli oluyor digerine gore. Kafamiza takildi acaba doktor yapamadi mi diye.
  • Melike Erdim
   Busra hanım anneniz daha 8 gün önce ameliyat olmuş bu durumda henüz şişlikler olabilir ama bence bu sorularınızın cevabını en sağlıklı olarak annenizin ameliyatını yapan meslektaşım verebilir. Kontrol muayenesine gitmeniz uygun olacaktır. İyi gunler dilerim....
 23. Merabalar bu ameliyatı olmak ıstıyorum ama çalışan bı insanın bel ve omuzlarım çok ağrısı oluyor bu konuda yardımcı olurmısnz
  • Melike Erdim
   Seher hanım meme küçültme ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için 05304042170 veya 02163478708 numaralı telefonlardan kliniğimize ulaşabilirsiniz. İyi günler...
 24. Merhaba ben daha 18 yaşima girmeme 3 ay var ama baya buyuk gohuslerim var aşırı moralımı bozuyor bagzen agri hissediyorum goguslerimden dolayi meme kucultme ameliyati olmak istiyorum ama doktordan da cekiniyorum acikcasi ne yapmam gerekiyor melike hanim.
  • Melike Erdim
   Asena hanım yaşınız meme küçültme ameliyatı için sınırda bir yaş . Eğer fiziksel ve psikolojik ciddi sıkıntılara yol açıyorsa ailenizin de onayı ile meme küçültme ameliyatı yaptırabilirsiniz. Ama bunun için bir plastik cerraha muayene olmalı ve ayrıntılı bilgi almak uygun olacaktır. Kliniğimize ulaşmak isterseniz 02163478708 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dilerim
  • Melike Erdim
   Meme küçültme ameliyatlarını Florence Nightingale veya Acıbadem Hastanesinde gerçekleştirebiliriz. İyi günler..
 25. 95 beden kullaniyorum kuçültmek istiyorum 75 e inmek istiyorum fiyati ne kadar
  • Melike Erdim
   Büşra hanım fiyat bilgisi için 05304042170 veya 02163478708 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.iyi günler
 26. Merhaba hocam ben 27yaşındayım. Belim ince olmasına rağmen göğüslerim olması gerekenden büyük ve sarkık. Omuzlarımda sütyen askılarının oluşturduğu çukurlar var. Bu durum beni çok fazla rahatsız ediyor. Lazerle göğüs küçültmek ve dikleştirmek istiyorum fakat bazı internet sitelerinde lazerle göğüs dikleştirmenin mümkün olmadığı yazıyor. Bu bilgi doğru mu? Bir de klasik ameliyat yöntemini mi yoksa lazeri mi önerirsiniz?
  • Melike Erdim
   Fatma hanım , göğüslerde sadece büyüklük problemi olan sarkması olmayan çok sınırlı bir hasta grubunda eğer hasta dikleştirmeye ihtiyaç duymuyor ise lazer veya klasik liposakşın ile bir miktar göğüs küçültmek mümkündür. Ancak daha fazla miktarda göğüs küçültülmesi ve dikleştirme yapmak için klasik meme küçültme ameliyatı yapmak gerekir. Lazer ile meme dikleştirmek ne yazık ki mümkün değildir. İyi günler dilerim….

Yorum yapın

busting this sweatshop just to receive some bbc.browse this site website doujin jasmin in rough hardcore anal sex scene by ass traffic. cfnm babes jerking off naked guys.sex videos

Call Now Button