bigtitted lesbians grinding their pussies.freeporn asiansexdiary lesbian babes open up their deep butt holes and shag long dildos.uporn

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu nedir?

                Yağ enjeksiyonu vücudun belli yerlerinden alınan yağın (karın, basenler, bel                    gibi) bir enjektör yardımıyla vücudun hacim eksikliği olan veya fazlalık                             istenen bölgelerine verilmesidir.

Hangi bölgelere ve niçin uygulanır?

 • Yağ enjeksiyonları sıklıkla yüz bölgesine yapılır.
 • Dudakları kalınlaştırma, ağız çevresindeki derin kırışıklıkların doldurulması, elmacık kemiklerini dolgunlaştırmak amacıyla sıklıkla kullanılmaktadır.
 • Çeşitli travmalar sonucu ortaya çıkan çukur alanların düzeltilmesinde de sıklıkla başvurulan bir işlemdir.

Yağ enjeksiyonu sonrası oluşabilecek morluklar ne kadar zamanda geriler?

 • Yağ enjeksiyonları genellikle lokal anestezi eşliğinde yapılır.
 • Hasta uygulama yapıldıktan sonra aynı gün evine dönebilir.
 • İşlem yapılan bölgelerde şişlik ve morluklar oluşabilir ancak bu durum bir kaç gün içinde kendiliğinden geriler.

Kalıcı mıdır?

 • Bu uygulama ile verilen yağın %20 ile %90'ı birinci yılın sonunda eriyebilir.
 • Dolayısıyla elde edilen sonuçların devamlılığı hastadan hastaya değişmektedir.
 • Verilen yağın ne kadarının alıcı bölgede yaşayacaği 3-6 ay içinde belli olur ve gerektiğinde bu süre sonunda enjeksiyonlar tekrar edilebilir.

Alerjik reaksiyon riski taşıyor mu?

 • Yağ enjeksiyonlarında kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığından herhangi bir allerjik reaksiyon riski söz konusu değildir.
 • Bu uygulamadaki riskler çok düşük olasılıkla gelişebilecek enfeksiyon ve diğer nadir sorunlardır.

Yağ enjeksiyonu ile dolgu uygulamaları arasındaki fark nedir?

Yağ enjeksiyonunda kişinin kendi vücudunda bulunan yağlar alınıp tekrar ihtiyaç duyulan yüz veya vücuttaki alanlara geri enjekte edilir. Dolgu uygulamasında ise hacim ihtiyacı olan ya da kırışıklık düzeltmek için enjekte edilen ürün kişinin kendi yağı değil labaruvar ortamında sentetik olarak elde edilen ve hazır enjektörler içerisinde bulunan çeşitli dolgu maddeleri enjekte edilir. Kliniğimizde dolgu malzemesi olarak en sık hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri kullanılmaktadır.

Yüze yağ enjeksiyonu

 1. Dudaklara yağ enjeksiyonu: Dudak kalınlaştırma işleminde eğer hasta sadece dudak dolgusu istiyorsa sıklıkla hyaluronik asit içeren dudağa özel üretilmiş ürünleri kullanıyoruz. Ancak hastanın başka bölgelerine yağ enjeksiyonu planlanmışsa ya da hasta liposakşın ( yağ aldırma ameliyatı) yaptıracaksa o zaman dudak dolgusu için de bu alınan yağları kullanarak dudağa yağ enjeksiyonu yapıyoruz.
 2. Elmacık kemiklerini belirginleştirmekte: Bazı kişilerin yüzü oldukça zayıftır. Bu kişiler kilo alsalar da yanakları hiçbir zaman dolgunlaşmaz. Bazen de gençlik yıllarında belirgin güzel yanak dolgunluğu olan kişilerde yaşlanma ya da kilo kaybı neticesinde yanaklarda ve yüzde çökme ortaya çıkabilir. Bu durumlarda yanakları dolgunlaştırmak, kaybedilen hacmi yerine koymak amacıyla bu uygulama yapılmaktadır. Yanaklar için yağ enjeksiyonu , dolgu dışında kalıcı yanak protezleri de kullanılabilir.
 3. Alt çeneyi belirginleştirmede
 4. Yüzdeki derin kırışıklıkları doldurmada

Vücutta yağ enjeksiyonu

 1. Meme büyütmede : Son yıllarda özellikle sınırlı ebatlarda meme büyütme isteyen kadınlar için silkon implantlara alternatif olarak yağ enjeksiyonu uygulamaları daha çok yapılmaya başlanmıştır.
 2. Kazalardan sonra oluşan çöküklüklerin doldurulmasında : bazı kaza ve travma sonrasında vüvutta veya yüzde çöküklük ve çukur görtüntü durumunda bu çukuraları doldurmak üzere kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak bu uygulama yapılabilir.
 3. Popo büyütmede : Popo büyütme için kullanılan protezlere önemli bir alternatif kişinin kendi yağ dokusunu kullanarak popo büyütmektir. Kişinin karın ve bacak bölgesinden alınan yağlar popoya enjekte edilerek daha hacimli bir görüntü sağlanabilir.

 

 

 

27 Responses

 1. mercan
  30 yaşındayım göz altı torbalarım dan oldukça rahatsızım ama göz altı torbalarının alınmasının ileride daha çok sorun yaratacağını okudum. Göz altı torbalarının alınmasındansa, göz altına yağ enjeksiyonu yapılması daha etkili yöntem mi acaba? yağ enjeksiyonu ile ilgili olarak tekniklerin oldukça gelişti ve işlemin kalıcı olduğu söyleniyor. bilgi verirsenizin sevinirim.
  • Melike Erdim
   Merhabalar Göz altında torbalanma durumunda genellikle alt göz kapağı estetiği yapıyoruz bazen göz altı yağlarının fazlalıklarından sınırlı bir çıkarma işlemi yaparken bazen de bu yağları çıkarmadan göz yaşı oluğundaki çukurları dolduracak şeklide bir kaydırma işlemi yapıyoruz. Bu ameliyatla birlikte yanağa yağ enjeksiyonu ya da orta yüze lifting yapmak mümkün. Bunlardan hangisi ya da hangilerinin gerekli olduğu tabi ki plastik cerrahi muayenesinden sonra netleşecektir.
 2. hanife
  yağ enjeksiyonu ile bacak düzeltme yapıyor musunuz?
  • Melike Erdim
   Merhabalar Hastanın ihtiyacına göre fazla olan kısımlardan yağ alıp eksik olan kısımlara bu yağı vererek bacak konturunu düzeltmek mümkün olabilir. Ancak sizin durumunuzda bunun uygun bir seçenek olup olmadığını anlamanız için bir estetik plastik cerraha muayene olmanızı öneririm.
 3. ayşe
  Benim yanaklarım çok çökük. Bu nedenle yüzüme kendi yağımdan enjeksiyon yaptırmak istiyorum. Hep soruyolar hasta mısın dıye. Beni kurtarın bu dertten. Ücret nedir acaba?
  • Melike Erdim
   Merhabalar, Yanaklardaki çöküklükler için yağ enjeksiyonundan fayda görebilirsiniz.
 4. deniz
  İyileşme süreci ne kadar sürüyor? İşe gitmeyi engelleyecek durum oluyor mu? İzin almalı mıyım?
  • Melike Erdim
   Merhabalar, İyileşme süresi çok uzun değildir. Bir miktar şişlik ve morluk olabilmektedir. Ama yüze sınırlı bir yağ enjeksiyonundan sonra birkaç gün içinde hasta işine başlayabilir.
 5. yasemin
  ben uzun bir süre sivilcelerim için roaccutane kullandım.6 aydan fazla ve birkaç sefer.bunun sonucunda gözaltımda herkesin fark edeceği kalıcı çukurlaşmalar oluştu.33 yaşındayım ama simam bir ihtiyara dönüştü,abartmıyorum.bu benim moralimi çok bozuyor.neredeyse insan içine çıkamayacak duruma geldim.estetik cerrahide bu soruna ilişkin bir tedavi var mı ve siz böyle bir vaka ile hiç karşılaştınız mı?
  • Melike Erdim
   Merhabalar Uzun süre sivilce tedavisi gördüğünüze göre yağlı ve sivilce çıkmasına eğilimi olan bir cilt yapınız var. Göz altlarınızda çukurlaşma , yanaktaki sivilce izlerine mi ait yoksa yağ kaybına mı ait bunu ancak bir plastik cerraha muayene olduğunuzda öğrenebilirsiniz. Sorunun kaynağına uygun çözümler elbetteki var. İzlerdan kaynaklı bir şikayetse önce lazer uygulamaları arkasından dolgu uygulamaları yapılabilir. Yada göz altlarına yönelik alt göz kapağı estetiği, orta yüz germe yada yağ enjeksiyonu gibi çeşitli tedavi seçenekleri mevcuttur. Doktorunuz size ne tür bir müdahale gerektiği hakkında sizi bilgilendirecektir.
 6. meltem
  benim üst dudagim alt dudagima göre cok ince bundan rahatsizim dolgu yaptircaktim 600 tl istedi doktor bana fazla geldi kalici birsey olmasini istiyorum ne önerirsiniz fiyatınida tahmini olarak bekliyorum tesekurler
  • Melike Erdim
   Merhabalar, Sadece dudak dolgusu isteyen hastalarda dudak için özel olarak üretilmiş hyaluronik asit içerikli dudak dolgularını öneririm. Ancak eğer hasta liposakşın yaptırıyor ve o esnada dudak kalınlaştırmada istiyorsa alınan yağları enjekte ediyorum. Dudağa yapılan yağ enjeksiyonları da hyaluronik asit içerikli dolgular da kalıcı değil ve tekrar etmek gerekiyor.
 7. irem
  Yağ enjeksiyonu ile göğüs buyutmenin etki derecesi.. iz kalma olayı, maxumum iyileşme süreci, fiyatı hakkında bilgi amak istiyorum. ayrıca vucutta lınabilecek fazla yağ yoksa bu uygulama yapılamıyormu! yağ alınacak bölgelerde deformasyon ve iyileşme süreci nasıl oluyor bu konuda bilgi verebilirmisiniz.. teşekkürler
  • Melike Erdim
   Merhabalar, Meme büyütme ameliyatlarında ilk tercihimiz silikon implantlar ile yapılan meme büyütme operasyonlarıdır. Bazen çok zayıf kişilerde silikon implant görüntüsünü gizlemek için meme kontürlerine deri altına yağ enjekte ederek daha doğal bir görüntü sağlamak için kişinin ekndi yağ dokusunu kullanıyoruz. Bazen nispeten az bir miktar büyütme isteyen ancak silikon implant istemeyen hastalarda da büyütme amaçlı yağ enjeksiyonu yapılabilmektedir. Ancak yağ enjeksiyonu ile meme büyütme planlandığında tek seans yeterli olmayabilir ve konulan yağda kayıp değişen oranlarda mümkündür.
 8. sibel
  27 yaşındayım göz çevresi kırışıklıklarım ve cildimin eski canlılığı kaybolmaya başladı buna bağlı olarak yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum fiyat almak istiyorum bu konu ile ilgili
  • Melike Erdim
   Merhabalar, Eğer şikayetiniz güldüğünüzde gözünüzün çevresinde oluşan kaz ayağı çizgileri ise bunun için botoks uygulamasından fayda görürsünüz. Cildin matlaşması durumunda da yüze mezoterapi uygulamaları yapabiliriz. Yağ enjeksiyonu ile yağ enjekte edilen bölgedeki cilt kalitesinde artma olur ancak eğer yüzünüzde volüm kaybı yoksa sadece daha canlı bir cilt için yağ enjeksiyonuna ihtiyacınız olmayabilir. Bu durumda cilde yönelik başka ameliyatsız tedavi seçenekleri düşünülebilir.
 9. yıldız
  göz kapağına yağ enjeksiyonu yapılınca ne kadar kalıcı olur?
  • Melike Erdim
   Merhabalar Göz altına yağ enjeksiyonu kalıcıdır diyemeyiz ancak son yıllarda gelişen teknikler ile daha uzun süre dayandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.
 10. Özlem
  Yağ enjeksiyonu en çok hangi bölge için uygulanıyor?
  • Melike Erdim
   Merhabalar Yağ enjeksiyonları en çok yüzde kullanılmaktadır.
 11. inci
  merhaba.üst göz kapağında ve gözaltı bölgesinde kilo vermeye bağlı çöküklük olmuştu.bu bölgelere yağ enjeksiyonu yapıldığı takdirde yağın homojen dağılmama gibi bir risk olabilir mi? gözaltına yapılan enjeksiyon torbalanmaya neden olabilir mi? ayrıca bu bölgelere yapılan yağ enjeksiyonu ne kadar kalıcı olur? teşekkür ederim.
  • Melike Erdim
   Merhabalar Göz çevresine yağ enjeksiyonları yapmaktayız. Göz çevresi yağ enjeksiyonu çok titiz bir uygulama gerektirir. Gereken teknik dikkat ve uygun hasta seçimi ile bahsettiğiniz sıkıntıların oluşma riski düşüktür.
 12. yasemin
  Bu operasyonda anestezi gerekir mi?
  • Melike Erdim
   Merhabalar Yağ enjeksiyonu hastanın durumuna göre lokal anestezi ya da genel anestezi ile yapılabilmektedir.
 13. Melike Erdim
  Merhabalar, Yağ enjeksiyonu için kişinin kendi vücudundan yağ alınması gerekir. En sık karın, basen, popodan alınmaktadır.
 14. Derya
  Merhaba, Göz altı morlukları için en etkili yöntem yağ enjeksiyonu mudur? Çokça şikayet var forumlarda iz kaldığı ile ilgili, komplikasyon ihtimali % kaç acaba?
  • Melike Erdim
   Derya hanım biz direkt olarak göz altındaki mor rengi tedavi etmek için değil göz altlarında var olan hacim kaybını düzeltmek için yağ enjeksiyonu yapıyoruz ve genellikle bu uygulamadan sonra morluklarda eskiye oranla bir hafifleme olabileceğini belirtiyoruz. Yağ enjeksiyonu doğru teknikle ve uygun şartlarda yapıldığında komplikasyon ve iz olasılığı düşük bir operasyondur. ancak sizin ne adar bu işleme ihtiyacınız var açıkçası bunu bir plastik cerraha muayene olup anlayabilirsiniz. Bazen ameliyat dışı birtakım uygulamalarda önerilebilir. iyi günler.

Yorum yapın

busting this sweatshop just to receive some bbc.browse this site website doujin jasmin in rough hardcore anal sex scene by ass traffic. cfnm babes jerking off naked guys.sex videos

Call Now Button